ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Motoparalotniarze z 8 krajów przylecą na zawody do Polski!

› zwielkopolski24› Wielkopolska 3 miesiące temu    24.05.2019
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Wielkopolska. Slalomowe Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski w Jutrosinie (powiat rawicki) już za tydzień.

 

 

 

Już 5 czerwca odbędą się Slalomowe Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski w Jutrosinie (powiat rawicki). Organizatorzy zapewniają, że na zawodników i kibiców będzie czekać moc atrakcji.

 

- To z pewnością będzie wielkie wydarzenie dla motoparalotniarzy i zarazem niesamowite widowisko na światowym poziomie - podkreśla Dariusz Kempiński, prezes Stowarzyszenia „Paralotnie Michałków”.

 

W zawodach weźmie udział 40 zawodników z 8 krajów, m.in. Czech, Niemiec, Hiszpanii i Litwy.

 

- Podczas imprezy zaplanowaliśmy 20 task-ów kwalifikacji, co daje 800 przelotów między pylonami - 12 metrowymi dmuchanymi wieżami ustawionymi w wodzie. Poza główną konkurencją chcemy zrobić też zawody sztafetowe. Mam jeszcze kilka innych pomysłów, które z czasem się wyklarują. Na ich organizację wpływ będzie mieć też pogoda - mówi Dariusz Kempiński.

 

Mistrzostwa będą odbywać się od środy w dwóch sesjach. Poranna będzie trwała od 6.00 do 10.00, a popołudniowa od 17.00 do 21.00. Natomiast w sobotę o 18.00 odbędą się loty finałowe, a o godzinie 20.00 wręczenie nagród i pokazowy przelot motoparalotni.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zobacz kto zagra na Black Waves Fest vol. 4 [KLIKNIJ]

 

Impreza będzie połączona z festynem rodzinny, który odbędzie się w sobotę (8 czerwca) od godziny 15.00. W programie przewidziano takie atrakcje jak występy artystyczne, gry i zabawy oraz loterię fantową.

 

- Myślimy też o atrakcjach dla kibiców, dlatego całość chcemy zakończyć koncertem bardzo fajnej kapeli reggae „Cała grupa barwinków” i wspólną zabawa taneczną. Nasze ubiegłoroczne treningi obserwowało wiele osób, które z zainteresowaniem do nas podchodziły i pytały, o co w tym sporcie chodzi. Liczymy, że i teraz nie zabraknie w Jutrosinie publiczności - podkreśla Dariusz Kempiński.

 

Organizatorem wydarzenia jest Aeroklub Ostrowski przy współudziale Stowarzyszenia „Paralotnie Michałków” i Gminy Jutrosin, pod patronatem „Wód Polskich”.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!