ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nagła śmierć 6-latka w szpitalu

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    16.10.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Nagła śmierć 6-latka w szpitalu. Co się stało?

 

 

 

W niedzielę (13 października) w poznańskim szpitalu doszło do tragedii. Na jednym z oddziałów niespodzieawnie zmarło dziecko. Lekarze poznańskiej placówki podejrzewają u 6-latka zakażenie meningokokami. O sprawie poinformował portal epoznan.pl.

 

- W niedzielę, na telefon alarmowy, otrzymaliśmy informację o podejrzeniu zakażenia meningokokami i zgonie dziecka w poznańskim szpitalu - mówi w rozmowie z dziennikarką epoznan.pl Anna Pawłowska, Kierownik Oddziału Epidemiologii poznańskiego sanepidu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Śmierć 27-latka. Wjechał do rowu, motocykl poleciał kilkanaście metrów dalej [FOTO] [KLIKNIJ]

 

Dziecko uczęszczało do przedszkola na terenie gminy Swarzędz. Nie jest jeszcze potwierdzone, że przyczyną śmierci było właśnie zakażenie meningokokami.

W takiej sytuacji profilaktyką powinno objąć się wszystkie osoby, które miały kontakt ze zmarłym dzieckiem w ciągu ostatnich 7 dni.

Jednak jak uniknąć zakażenia? Najskuteczniejszą metoda to szczepienia, które w przypadku meningokoków nie są refundowane przez NFZ.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!