R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Najnowocześniejszy obiekt sportowy pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem

› Sport i rekreacja ponad rok temu    17.08.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Stadion Miejski w Gostyniu po przebudowieStadion Miejski w Gostyniu po przebudowie fot. UM Gostyń

Ponad 2 mln złotych udało się pozyskać gminie Gostyń z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację boiska i budowę bieżni lekkoatletycznej na stadionie miejskim. - To będzie coś wyjątkowego. Powstanie najnowocześniejszy obiekt sportowy pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem – mówi Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia. Całość inwestycji, rozłożonej na trzy lata ma kosztować prawie 7 mln złotych.

R E K L A M A

Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. Najwięcej kosztować będzie bieżnia lekkoatletyczna. Akredytowana, 400-u metrowa, z czterema torami ma kosztować około 4 mln złotych. Co ciekawe tartan będzie niebieski (podobny znajduje się na stadionie w Bydgoszczy, a ostatnio można go było zobaczyć podczas Memoriału im. Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Oprócz tego ma powstać pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Docelowo ma zostać zadaszone poprzez tzw. „balon”.

Zakładamy, że po przetargu za inwestycję zapłacimy nawet o milion złotych taniej. Wskazują na to analizy tego, jak podobne inwestycje w kraju są realizowane – mówi burmistrz Kulak. Dzięki takiemu rozwiązaniu Gostyń zyska nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny, w którym będzie można zimą trenować i rozgrywać mecze piłkarskie. - Skorzystają na tym zarówno mieszkańcy, jak i kluby, pojawią się goście z zewnątrz – dodaje burmistrz.

Przebudowa miejskiego stadionu została zapisana w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Gostyń. W sumie inwestycja może pochłonąć blisko 7 mln zł. Większość wydatków pochodzić będzie z gminnego budżetu. - To największa inwestycja w infrastrukturę sportową w gminie Gostyń od lat, od czasu budowy krytej pływalni. Finansowo zadanie możemy sobie rozłożyć na 3 lata, nie ma żadnych trudności – wyjaśnia Jerzy Kulak.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A