ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Napoleon z Gostynia. Poznaj historię sobowtóra cesarza

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    27.06.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Film pt. Gostyń. Film pt. "Dubler. Historia gostyńskiego Napoleona" będzie wyświetlany w gostyńskim kinie w czwartek, 29 czerwca fot. fotomontaż

„Dubler. Historia gostyńskiego Napoleona” tak nazywa się film opowiadający pasjonującą i tajemniczą historię księdza Stefana Błażewskiego uznawanego za sobowtóra cesarza Francji.

Premiera filmu w TVP Historia planowana jest jesienią. Przedpremierowy pokaz zobaczyć będzie można już 29 czerwca w gostyńskim kinie (godz. 19.00).

Film opowiada o księdzu Błażewskim z klasztoru filipinów na Świętej Górze i intrydze angielskiego wywiadu z roku 1806. Zaplanowano wówczas misterną akcję porwania Napoleona Bonaparte. Wykorzystując maszynę do gry w szachy zwaną „mechanicznym Turkiem”, Brytyjczycy zamierzali zwabić i uprowadzić cesarza Francuzów, a w jego miejsce podstawić duchownego. Ksiądz Błażewski ze Świętej Góry był do cesarza uderzająco podobny.

- Pomysł jest super. Przez historię ogólnoeuropejską, ogólnopolską przewija się wątek gostyński, związany z księdzem ze Świętej Góry. Myślę, że można Gostyń promować w ten sposób. Odczucia mam bardzo miłe, sympatyczne - mówi Mikołaj Kulczak, nauczyciel historii.

Oprócz filmu zaplanowano spotkanie z Dagmarą Spolniak, autorką scenariusza i reżyserką, a także Dariuszem Kuczerą, producentem i autorem zdjęć.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!