ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Nie bądź obojętny. Sprawdź jak możesz pomóc bezdomnym podczas zimy!

› zwielkopolski24› Wielkopolska 6 miesięcy temu    26.12.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Ponad 120 miejsc dla najbardziej potrzebujących w mroźna zimę. Akcja Zima. Wystarczy wykonać jeden telefon.

 

 

Zima to czas, kiedy świąteczna aura, dekoracje sklepowe i zawieszanie bombek wprawiają w nas bardzo dobry i wyjątkowy nastój. Dla większości jest to przede wszystkim czas dla rodziny.

Jednak nie wszyscy mają tak kolorowo w grudniowe popołudnia. Mroźna zima dokucza najbardziej bezdomnym, którzy w tym czasie szukają schronienia w piwnicach, na dworcach czy nawet na ławkach w parku. Jedni walczą i szukają pomocy, inni umierają z wyziębienia.

Do starostw oraz prezydentów miast zwrócił się Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

 

- Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek, kto potrzebuje pomocy, był jej pozbawiony - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - System pomocy społecznej zapewnia potrzebującym miejsca w schroniskach, noclegowniach, ogrzewalniach. Pomyśleliśmy również o osobach w podeszłym wieku, samotnych, nieporadnych życiowo. One szczególnie w okresie zimowym mogą liczyć na pomoc i wsparcie – dodaje.

 

Na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkeigo znajduje się zakładka „Akcja Zima”, gdzie można znaleźć numery telefonów oraz infolinii instytucji udzielających pomocy takim osobom [KLIKNIJ TUTAJ].

 

- Aktualnie na terenie województwa wielkopolskiego mamy ponad 120 wolnych miejsc dla bezdomnych – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - Liczę na to, że podobnie jak w poprzednich latach, służby dobrze poradzą sobie z szybkim reagowaniem na zgłoszenia oraz monitorowaniem miejsc, w których potencjalnie mogą przebywać osoby bezdomne. To zadanie przede wszystkim dla Policji i Straży Ochrony Kolei – dodaje wojewoda.

 

Czasami wystarczy jeden telefon, żeby uratować komuś życie.

Patrole będą przeprowadzane przez funkcjonariuszy we współpracy z pracownikami opieki społecznej.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Roman
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
a kto pomaga bezdomnym w lecie, na wiosnę? Takie artykuly pojawiaja sie wylacznie w zimie, przy mrozach. Myslicie,ze jak jest cieplo to jest im jakos szczegolnie latwiej w zyciu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji