ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nie żyje Bronisława Włodarczyk, długoletnia dyrektor jarocińskiego ogólniaka i radna

3 miesiące temu    23.07.2019
Bartek Nawrocki
komentarzy 46 ocen 2 / 100%
A A A
Bronisława Włodarczyk 1942 - 2019Bronisława Włodarczyk 1942 - 2019 fot. ARCHIWUM PORTALU

Smutna informacja dotarła do nas na koniec dnia. Nie żyje Bronisława Włodarczyk - długoletnia dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

 

 

Szkołą kierowała przez kilkadziesiąt lat (od 1981 roku do 2006) była również nauczycielką języka francuskiego.

 

Na emeryturze nie zaprzestała aktywności społecznej. Działała między innymi w samorządzie jako radna powiatowa i miejska. Zasiadała zwykle w klubie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Bliskie jej były zwłaszcza sprawy oświaty, opieki zdrowotnej i kultury.

 

W środowisku jarocińskim cieszyła się dużą estymą i zawsze była utożsamiana z ogólniakiem. Wielu urzędników i pracowników samorządowych to absolwenci liceum, dlatego nawet po latach nierzadko publicznie zwracano się do radnej Włodarczyk „pani dyrektor”.

 

W latach 2010 - 2014 była przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Jarocinie. W poprzedniej kadencji samorządu Bronisława Włodarczyk zasiadała z kolei w Radzie Powiatu Jarocińskiego, gdzie też szefowała komisji kontrolnej. Była aktywnym samorządowcem.

 

Przez kila lat kierowała Jarocińskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Z funkcji zrezygnowała z powodów zdrowotnych.

 

Bronisława Włodarczyk urodziła się w 1942 roku w Witaszycach. Za trzy dni skończyłaby 77 lat. Od kilku lat zmagała się z ciężką chorobą. 

Będziemy informować o uroczystościach pogrzebowych. 

 

FOTOWSPOMNIENIE - Bronisława Włodarczyk na zdjęciach naszych reporterów i dziennikarzy [ZOBACZ TUTAJ]

 

Wspomnienie zmarłej w najbliższym wydaniu Gazety Jarocińskiej.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (46)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Riccardo
  3 miesiące temu 46
  Ja Pani Broni zawdzięczam, że jestem tłumaczem rumuńskiego i mołdawskiego ! Ona rozwinęła moje zainteresowania lingwistyczne ! Nie odpoczywa w pokoju ! Bóg zapłać ! Riccardo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ DezInformator Powiatowy
  3 miesiące temu ocena: 100%  45
  Niestety jak ktoś udziela się politycznie to wiadomo że nie wszystkie zdania, wypowiedzi które formułuje przynoszą mu chlubę. Nabiera to szczególnego znaczenia w takich chwilach jak śmierć. Dlatego warto się przyzwoicie wypowiadać. Słowem naprawdę można mocno zranić drugiego człowieka. A jest to długo pamiętane szczególnie przez tych których się krzywdzi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Richard
  3 miesiące temu ocena: 42%  44
  To znowu ja, Richard, były uczeń Madame Broni, dla mnie ona była kimś, dla chłopaka ze wsi, z której musiałem rowerem pędzić na przystanek na Wilczyńcu i dalej autobusem do ukochanego LO, a dyrektorem był wtedy mój wujek Stasio. W 1980 roku zająłem 8 miejsce w skali kraju na Olimpiadzie Jęz. Francuskiego, bez korków, bez kursów, dzięki zachętom Madame Broni i własnej pracy, a najlepiej uczyłem się francuskiego pasąc ..... krowy! A dziś jestem tłumaczem przysięgłym j. francuskiego i rumuńskiego, i tłumaczem wielu innych. Dzięki Tobie, Madame, Ty otwarłaś mi okno na świat, mnie, chłopakowi ze wsi ! Wielkie Bóg zapłać ! Merci ! Richard
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kiła
  3 miesiące temu ocena: 71%  43
  8 miejsce, to ty wsioku nie masz się czym szczycić !. Za to teraz kręcisz lody!.
  ~ Uk
  3 miesiące temu ocena: 33%  42
  To fajnie, fajny chłopak z Ciebie!
  ~ __
  3 miesiące temu ocena: 78%  41
  Wspominajmy osobę, która wielu wbiła się w nasze życiorysy jako dyrektor, nauczyciel, radna...koleżanka... znajoma...Zapewne wychowankom, uczniom, pracownikom LO, którzy mieli możliwość poznać panią Włodarczyk, pozostała i nadal będzie w pamięci. I o to chodzi...pamięta się tych, którzy wywarli na nas wpływ, o kim mamy wspomnienia. Niewątpliwie była to osoba haryzmatyczna, wyjątkowa. Nie ulegajmy zatem mowie nienawiści, która się pojawia w niektórych komentarzach. Wspominajmy, przypomnijmy sobie sytuacje i kontakty z osobą i zachowajmy pamięć... dla siebie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Popatrzcie na ich mordy !
  3 miesiące temu ocena: 100%  40
  Nie ma czegoś takiego, jak mowa nienawiści. Są tylko stwierdzone fakty i to Was boli komuchy!
  ~ Niech jej ziemia lekką będzie
  3 miesiące temu ocena: 83%  39
  Z tą radną to przesadziłeś....Powspominajmy jej wypowiedzi w Informatorze Powiatowym...... Pewnych rzeczy nie wypada, szczególnie tak wieloletniemu zasłużonemu dyrektorowi szkoły, tak się dać wykorzystać politycznie w kampanii wyborczej. Szkoda.....
  ~ halo ortografia
  3 miesiące temu ocena: 50%  38
  *charyzmatyczna
  ~ Jam dzam,
  3 miesiące temu ocena: 27%  37
  Tyle dobrych szkół było i lepszych niż ogolniak, tak naprawdę nie znam nikogo fajnego i sympatycznego, kto by tam uczęszczał! Głównie dzieci prominentow jarocinskich, albo prawników bądź lekarzy! Kiedyś pisalo się podanie do Lo chyba pisząc do jakieś warstwy społecznej podchodzisz, jako dziecko chłopskie nie moglbys być przyjęty! Szok, takie kiedyś były czasy! Dzisiaj tam może iść każdy, ale już wiecie co się kryło pod tym przymiotnikiem, którego tak często się nadużywa, co do opisu tego liceum "elitarne"! Bo Elyty jarocinskie tam uczęszczały! Prawda jest taka, że w Jarocinie nie było i nie ma dobrych szkół średnich prowadzonych z pasją!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bla
  3 miesiące temu ocena: 100%  36
  Jakiś niedoceniony pisze. Nie pisz o tym, o czym pojęcia nie masz.
  ~ 11111
  3 miesiące temu ocena: 100%  35
  I wszystko wskazuje, że takich tu dobrych i lepszych niż dobrych szkół tu nie będzie. Bo i dlaczego by miały tu być? Te dobte szkoły?
  ~ mieszkanka2
  3 miesiące temu ocena: 87%  34
  Co Ty Jam dzam wypisujesz. Ukończyłam to LO za czasów wspaniałej dyrektor, a nie jestem dzieckiem elity. Pochodzę z małej wioski i nie miałam problemów z dostaniem się do LO.
  ~ Uk
  3 miesiące temu ocena: 78%  33
  Trochę symbol dawnego systemu gdzie uczeń był dla szkoły, a nie szkoła dla ucznia! Ale przecież czasy się zmieniają, kobiety mogą głosować, orsdoafu, bicie dzieci nie jest już uważane za dobrą metodę wychowawcza! Dobrze z że, czasy się zmieniają! Mimo to wyrazy współczucia, prywatnie była miła starsza Pani!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xxx
  3 miesiące temu ocena: 83%  32
  Piękny życiorys w roku wybuchu stanu wojennego objąć funkcję dyrektorskie. Cały PSL
  ~ Agatka
  3 miesiące temu ocena: 33%  31
  Wyrazy współczucia rodzinie, śmierć dotyka każdego czy to dyrektora czy zwykłego człowieka bez stanowisk i tytułów i za każdym razem tak samo boli gdy jest to ktoś bliski, nie wiedziałam, że chorowała, co dziwne bardzo dużo osób nie może przekroczyć tych dwóch 77! Dobranoc
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ --
  3 miesiące temu ocena: 0%  30
  co do 77 potwierdzam...przeraża mnie TO
  ~ Richard
  3 miesiące temu ocena: 65%  29
  Ja zawdzięczam Madame Broni, że jestem tłumaczem; muszę się pochwalić też tym, że w 1980 r. zostałem laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady J. Francuskiego i zająłem 8 miejsce, dzięki Jej zachętom. Potem był wyjazd na miesiąc do Francji, na koszt rządu. Dla mnie chłopaka ze wsi Olesie pod Dobrzycą to był wielki awans. Chère Madame, będę się modlił często o spokój Twojej duszy, do zobaczenia ! Richard
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ TW SB Richard
  3 miesiące temu ocena: 83%  28
  TW SB kontakt operacyjny - "Richard" - chu...jowo brzmi..
  ~ Cielak
  3 miesiące temu ocena: 75%  27
  Do nogi prichard, liziłapo z wiochy...
  ~ Xd
  3 miesiące temu ocena: 53%  26
  Spoko pochwaliłes się fajnie, a narcyzm też jej zawdzięczasz, że tak wychwalasz się jakbyś był conajmniej jakimś Einsteinem!
  ~ Ipnn
  3 miesiące temu ocena: 69%  25
  TW Richard? Wstydzisz się używać polskiego imienia? Jakich ty miałeś nauczycieli? Patriotyzmu nie uczyli? Pust wsiegda budiet sołnce na pewno nauczyli
  ~ Stan wojenny 1981-83
  3 miesiące temu ocena: 50%  24
  A nie próbowali cię zwerbować komuniści? Znajomość języka, wyjazd zagraniczny.
  ~ Jarocinianka
  3 miesiące temu ocena: 88%  23
  Każdy człowiek ma swój koniec życia na TYM ŚWIECIE i TERAZ przeszla sp.pani Bronisława na DRUGI STRONY BRZEG. na WIECZNY ODPOCZYNEK
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sygnał
  3 miesiące temu ocena: 43%  22
  Ale fala żółci się wylewa. Już nie można wyrazić opinii, bo komuś przeszkadza i daje głosy na nie. Artykuł ma na celu wspomnienie osoby Pani Bronisławy Włodarczyk. Jednak jak widać klasy w zachowaniu tutaj nigdy nie będzie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kleik
  3 miesiące temu ocena: 75%  21
  Toteż absolwenci wspominają!
  ~ Sygnał
  3 miesiące temu ocena: 47%  20
  Szacunek bierze się z tego, że dany nauczyciel wie. gdzie wyznaczyć granicę. Jeśli pozwala się uczniowi przejąć kontrolę, to sygnał, że nauczyciel sobie nie radzi. Dziś media społecznościowe powodują to, że zaciera się granica między nauczycielem, a uczniem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nela
  3 miesiące temu ocena: 69%  19
  Ogólniak to zawsze była, jest i będzie Betoniara. Szacunek, respekt ale i zrozumienie. Cieszę się że mogłam ja poznac i napewno na zawsze zostanie w pamięci Absolwentow LO
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ola
  3 miesiące temu ocena: 72%  18
  Szkoda takich ludzi. ..dobry człowiek, dyrektor i nauczyciel. Teraz nie ma już takich osób. ...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gen
  3 miesiące temu ocena: 100%  17
  Każdego szkoda....
  ~ ...
  3 miesiące temu ocena: 81%  16
  Baliśmy się Jej trochę, nie lubiliśmy trochę, bo nas goniła i nie pozwalała palić w kiblu!!! Dziś jednak wiem, że była super! R I P
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anka
  3 miesiące temu ocena: 72%  15
  Super dyrektor ,teraz brakuje takich ludzi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marek
  3 miesiące temu ocena: 71%  14
  Dobra nauczycielka, społecznik i dobry człowiek.Niech spokojnie odpoczywa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ R. I. P.
  3 miesiące temu ocena: 67%  13
  A ja Panią Dyrektor i Panią radną zapamiętam z wypowiedzi w Informatorze Powiatowym. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Niech Jej ziemia lekką będzie
  3 miesiące temu ocena: 80%  12
  Niech jej ziemia lekką będzie. Szkoda że politycy wykorzystali ją w ostatnim roku wyborczym szczególnie w szmatławcu Informator Powiatowy i musiała formować swoim nazwiskiem i zdjęciem te wypowiedzi które nie przystoją tak zasłużonemu dyrektorowi liceum. Kłamstwa i wylewane pomyje. Szkoda, Wielka szkoda. Jak ważne żeby pamiętać zawsze i wszędzie że nazwisko ma się tylko jedne.
  ~ SZCZERY
  3 miesiące temu ocena: 79%  11
  Betoniara i Jej słynne klucze i ta radość na twarzy kiedy wszyscy ustawiali się parami przy klasach niczym Generał Armii przechadzający się po jednostce :P R.I.P.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Djdnsn
  3 miesiące temu ocena: 33%  10
  T o Lo to był ogolniak wojskowy?
  ~ Marudny
  3 miesiące temu ocena: 100%  9
  Szczery jesteś do bólu XD
  ~ Ewa
  3 miesiące temu ocena: 64%  8
  Tak to prawda z tego ja zapamietamy
  ~ Absolwentka LO
  3 miesiące temu ocena: 75%  7
  Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Konik
  3 miesiące temu ocena: 100%  6
  ... A światło wiekuiste na wieki wieków amen!
  ~ kleik
  3 miesiące temu ocena: 86%  5
  Pani dyrektor, Beti, Betoniara... Zawsze budziła respekt swoim pewnym krokiem i brzękiem klucza... Wspaniała nauczycielka, która poza pracą potrafiła pomóc człowiekowi... Mam łzy w oczach... (Władek Piotrowski)...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Szatan z siódmej klasy
  3 miesiące temu ocena: 100%  4
  Raus, raus, vaita, vaita!... :D
  ~ Ewelina
  3 miesiące temu ocena: 79%  3
  O, tak - respekt, brzęk kluczy i "poganianie" (zwłaszcza na schodach) uczniów - gdy szła z lekcji do gabinetu - słowami "Vite! Vite! Vite!". I ta satysfakcja, kiedy można było się powołać na Nią w rozmowie z matematyczką: "Tak, Pani Profesor, Pani Dyrektor powiedziała, że mogę zdawać francuski również na pisemnej maturze"...