R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nie żyje dziennikarz, znawca gwary. Jacek Hałasik miał 74 lata

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    25.06.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Archiwum

Nowy tydzień przyniósł kolejną smutną wiadomość. Dzisiaj w wieku 74 lat zmarł Jacek Hałasik - popularny dziennikarz radiowy i popularyzator gwary poznańskiej.

 

R E K L A M A

 

Był rodowitym poznaniakiem. Urodził się 15 sierpnia 1944 roku. Po ukończeniu Technikum Łączności 1 sierpnia 1964 rozpoczął pracę w Polskim Radio Poznań.

Początkowo pracując w radiowej technice współpracował przy tworzeniu serwisów sportowych i transmisji. Pisał  również teksty do "Gazety Poznańskiej" i "Głosu Wielkopolskiego". 

W 1996 roku otrzymał tytuł Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, a w styczniu tego roku uhonorowany został tytułem „Superseniora poznańskiego sportu”.

Jacek Hałasik był znawcą gwary poznańskiej i historii Poznania. Od wielu lat razem z Juliuszem Kublem prowadził uroczystości Święta Bamberskiego. W Jarocinie gościł kilkukrotnie przy okazji konkursów gwarowych w latach 2000-2005. Przewodniczącym jury konkursowego był też w 2011 roku w ramach projektu "Ryczka, tytka i wymborek". Wtedy też odbyło się spotkanie z mieszkańcami Jarocina. W 2014 roku był też gościem specjalnym na promocji "Słownika gwary Ziemi Jarocińskiej" Jadwigi Podeszwy. Był wtedy pod wrażeniem ilość zebranych przez regionalistkę słów i długo zachwycał się gwarową wersją "Lokomotywy" Juliana Tuwima, która znalazla się na końcu książki. 


 

 
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A