ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nie żyje Ukrainiec, który zasłabł w pracy. Właścicielka zakładu wywiozła go do lasu

› zwielkopolski24› Wielkopolska 5 miesięcy temu    24.06.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 3 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. Policja Wielkopolska

Wielkopolska. Policja Wielkopolska. Ukrainiec pracował przy produkcji trumien. Mężczyzna zasłabł podczas pracy, chwilę później zaginął.

 

 

 

Kilkanaście dni temu w lesie nieopodal Wągrowca znaleziono zwłoki mężczyzny. Okazało się, że był to 36-letni obywatel Ukrainy. Pracował on w zakładzie produkującym trumny, niedaleko Nowego Tomyśla. W związku z tą sprawą, policjanci zatrzymali mieszkankę Poznania, podejrzaną o nieudzielenie pomocy i doprowadzenie do śmierci pracownika, którego zatrudniała. Oprócz niej zatrzymany został mężczyzna, który usłyszał zarzut utrudniania śledztwa.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje 27-letni Ukrainiec. Bus uderzył w naczepę ciężarówki [KLIKNIJ]

 

Z ustaleń policji wynika, że w upalny dzień mężczyzna zasłabł podczas pracy i stracił przytomność. Gdy pracownicy zawiadomili o tym właścicielkę, ta zabroniła wzywać karetkę pogotowia i nakazała wszystkim iść do domu. Następnie wyszło na jaw, że mężczyzna zniknął z miejsca pracy i nie pojawił się także w swoim domu. Gdyby tego było mało, w dziwnych okolicznościach zaginął także inny z Ukraińców, który z nim mieszkał i pracował.

 

- Po analizie wszystkich informacji oraz uzgodnieniach poczynionych z prokuratorami policjanci zdecydowali o zatrzymaniu właścicielki firmy. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze rozpoczęli także poszukiwania Ukraińca, który zniknął tuż po zdarzeniu. Znaleźli go po kilku dniach w Łomży, w jednym z hosteli - poinformował Andrzej Borowiak z Wielkopolskiej Policji.

 

Właścicielka zakładu usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Grozi jej do 5 lat więzienia. Podobna kara grozi obywatelowi Ukrainy, który znając okoliczności zdarzenia ukrywał się i tym samym utrudniał śledztwo.

 

 

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Zezwierzęcenie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Życzliwy
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Szkoda rodaka, a ta pani powinna była wiedzieć że pracownika się ubezpiecza w ZUS! i nie ma żadnego problemu z karetką. Nawet jeżeli nie miał ubezpieczenia to i tak przecież nigdy pogotowie nie odmówiło przejęcia owych osób. Czym ta pani się sugerowała postępując w tak ohydny sposób? Teraz powinna ponieść surową karę. A innym jako ostrzeżenie - warto zatrudniać legalnie pracowników i nie mieć problemów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zdziwiony
5 miesięcy temu ocena: 90%  1
Tylko 5 lat więzienia za takie poważne przestępstwo? Tożto kpiny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji