R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nowe drogi w Wielkopolsce za prawie 160 milionów złotych

6 miesięcy temu    15.10.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki/www.jarocinska.pl

Wielkopolska. Powstanie nowa droga do bazy lotniczej Poznań-Krzesiny. Szykuje się duże ułatwienie dla mieszkańców.

 

 

R E K L A M A

- W ramach wydatków obronnych państwa powstanie ponad ośmiokilometrowa droga prowadząca do bazy lotniczej Poznań-Krzesiny - czytamy w komunikacie prasowym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

 

Jak zapowiedział Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski, rządowe środki w wysokości 77 mln zł mają wpłynąć na konto starostwa powiatowego w Poznaniu, które ma wykonać inwestycję do 2022 roku.

 

CZYTAJ TAKŻE: Będzie nowa obwodnica drogi wojewódzkiej [WIDEO] [KLIKNIJ]

 

To dobra wiadomość dla mieszkańcy okolicznych osiedli, ponieważ ruch ciężkich samochodów wojskowych będzie odbywał się nową, bezpieczną trasą. Będzie to również kolejna alternatywna trasa skomunikowania z ekspresową S11.

Nowa droga została zaprojektowana na wysokości Gądek ze zjazdu na S11. Na ośmiokilometrowej drodze mają powstać wiadukty drogowe nad torami oraz rodna.

Nawierzchnia będzie cechowała się dużą wytrzymałością, bo aż do 11,5 tony na jedną oś.

 

- W sumie w ramach Programu, na zlecenie MON, wybudowane zostaną w naszym regionie drogi prowadzące do baz wojskowych w podpoznańskich Krzesinach i Powidzu. Spośród czterech projektów drogowych w skali kraju, dwa zostaną zrealizowane w Wielkopolsce - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 

Dofinansowany nie zostanie jedynie Poznań, ale także powiat słupecki, gdzie trafi 80 mln zł. Łącznie mają tam zostać wybudowane bądź przebudowane dwa odcinki. Nowa droga o długości 7,5 na odcinku Powidz-Niezgoda, a także przebudowa 2-kilometrowego odcinka Niezgoda-Kochowo.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A