R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nowe ulice w Wielkopolsce. Oficjalnie od 13 grudnia

› Aktualności 10 miesięcy temu    10.12.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ul. 23 Lutego w Poznaniu ma za kilka dni zmienić nazwę na ul. Janiny LewandowskiejUl. 23 Lutego w Poznaniu ma za kilka dni zmienić nazwę na ul. Janiny Lewandowskiej fot. wikipedia.pl

Za kilka dni pojawi się 40 nowych ulic na wielkopolskich mapach. Nie oznacza to jednak, że wybudowane zostaną kilometry dróg. 13 grudnia decyzją wojewody wielkopolskiego ulice otrzymają nowe nazwy zgodnie z ustawą o dekomunizacji.

Najbardziej komentowana jest zmiana nazwy poznańskiej ulicy 23 Lutego, która otrzyma imię Janiny Lewandowskiej, córki generała Józefa Dowbór-Muśnickiego. (Lewandowska była śpiewaczką, podporucznikiem pilotem, ofiarą zbrodni katyńskiej).

Do informacji o nowych nazwach ulic dotarło Radio Poznań. W Wielkopolsce mają pojawić się ulice im. m.in. Inki, Anny Walentynowicz, Witolda Pileckiego, abp. Antoniego Baraniaka czy Ryszarda Kuklińskiego.

Na razie lista trzymana jest w tajemnicy. Oficjalnie ogłoszona zostanie 13 grudnia.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A