ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nowymi radiowozami ćwiczyli na torze wyścigowym [FOTO]

› zwielkopolski24› Wielkopolska 6 miesięcy temu    31.07.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Policja Wielkopolska

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Poznaniu. Policja Wielkopolska. Do grupy policyjnej SPEED należą funkcjonariusze, którzy są wykwalifikowanymi i profesjonalnymi kierowcami. Tacy policjanci przez cały czas podnoszą swoje umiejętności podczas szkoleń na torach.

 

 

 

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wzięli udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy w różnych warunkach. Ćwiczenia odbyły się na torze wyścigowym w Bednarach (powiat poznański).

Tym razem pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z Bednary Driving City sprawdzali zachowanie najnowszych oznakowanych radiowozów marki BMW przy awaryjnym hamowaniu, slalomie, omijaniu przeszkody i wychodzenia z poślizgu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia nad jeziorem. Na strzeżonej plaży utonął 16-latek [KLIKNIJ]

 

- Na specjalnej płycie ćwiczyli również jazdę po okręgu po utracie przyczepności. Wszystko w bezpiecznych warunkach, na profesjonalnym torze. Każdy z manewrów był omawiany przez instruktorów, którzy na bieżąco korygowali błędy - informuje podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

 

Takie umiejętności jak bezpieczna i dynamiczna jazda są nieodzownym elementem wyszkolenia policjantów ruchu drogowego. Wszystko po to, by w sytuacjach nagłych np. podczas pościgu za piratem drogowym, cała akcja przebiegała sprawnie i bezpiecznie.

 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Możliwość komentowania została wyłączona.
  ~ Klak
  6 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Niech ćwiczą gmonie bo połowa BMW nieoznakowanych ROZBILI już ! Bo jeździć nie potrafią
  ~ PremieZaMandaty
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Pościg za piratem może być sprawny i bezpieczny, ale 10m przed tabliczką koniec terenu zabudowanego, w lesie, jeśli jedziesz 71km/h na 50tce pan policjant Ci powie, że to wielkie niebezpieczeństwo zostało stworzone, jesteś bandytą i wgl. Ci sami panowie radiowozami po drogach w mieście bujają się bez problemu 70-80km/h. Ale hajs się musi zgadzać