ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Od miesiący stoi przy drodze krajowej: Wychudła, zmizerniała, aż przykro na nią patrzeć

› zwielkopolski24 ponad rok temu    7.01.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.krotoszynska.pl

Niecodzienne zjawisko przy drodze krajowej nr 36 w Wielkopolsce. Od miesięcy przy trasie błąka się bezdomna koza. Zwierzę choć udomowione, nie daje się schwytać...Los dziko żyjącej białej kózki nie jest obojętny okolicznym mieszkańcom. - Czy ona nie zamarznie? – martwił się jeden z mieszkańców Kuklinowa, gdy sprawę opisywaliśmy na łamach „Gazety Krotoszyńskiej”. Zwierzę najczęściej spotkać można w pobliżu zarośli przy krajowej 36-ce na granicy Kuklinowa i Wyganowa  - pisze portal krotoszynska.pl [ZOBACZ TUTAJ]

 

- Wychudła, zmizerniała, aż przykro na nią patrzeć. Człowiek się przejmuje, bo chodzi wzdłuż drogi, jak ja ktoś potrąci – ubolewa jedna z krotoszynianek.

 

Ponadto po naszym artykule sprzed kilku tygodni pojawili się chętni zapewnić kózce dach nad głową. - Spróbujemy zorganizować kozie przetrwanie przez zimę lub na stałe. Tato zajmuje się sprawami stricte rolniczymi i zwierzęcymi – deklarowana jedna z naszych czytelniczek.

 

Problem w tym, że zwierzę jest dzikie i nieufne. Na widok człowieka znika w zaroślach. Jak na razie wyłapanie zwierzęcia powierzono Międzygminnemu Związkowi Eko Siódemka w Krotoszynie. – Mamy z nimi umowę w sprawie wyłapywania bezdomnych zwierząt – informował Jacek Paluszkiewicz z referatu rolnictwa i ochrony środowiska w kobylińskim urzędzie.

 

Pracownicy związku od dłuższego czasu regularnie odwiedzają miejsce schronienia kozy i dokarmiają ją. Próbują oswoić zwierzę. Nie jest to jednak tak proste jakby się z pozoru wydawało.

 

Co może ostatecznie stać się ze zwierzęciem? ZOBACZ TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Katia
ponad rok temu 7
Złapali kozę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
ponad rok temu 6
Czy wiadomo co z kozą? Czy służby weterynaryjne nie mogą jej wyłapać np. do pułapki albo uśpić? Przecież łapie się i przewozi duże zwierząte jak żubry czy jelenie, nie ma sposobu, żeby pomóc tej kozie??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ona
ponad rok temu 5
ja widzialam ja juz 2 tyg temu jak wracalam z kobylina w strone krotoszyna biedna kozka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W sprawie kozy
ponad rok temu ocena: 93%  4
Trzeba ją złapać jak najszybciej żeby nie wpadła w ręce ciapatym bo wtedy marnie to widzę . No i w pierwszej kolejności wydoić . Kozie mleko zdrowe jest bowiem . Następnie zapewnić lokal socjalny oraz przeznaczyć pewne środki finansowe z budżetu gminy na egzystencje zwierzęcia . Po odkarmieniu można przeznaczyć koze na pieczyste lub też oddać rodzinie potrzebującej .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marian
ponad rok temu ocena: 88%  3
a gdzie sa ci ekolodzy ktorzy na smierc zamartwiaja sie kornikiem , polatac za koza to sie troche rozgrzejecie ,moze olej wplynie w mozgach tam gdzie trzeba.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ????
ponad rok temu ocena: 0%  2
Jan zgadzam sie z toba ...nie ma pojecia czym sie zajmujemy ..a w tv widzi tylko to co ma zobaczyć ....i mu pozwolą
~ Jan
ponad rok temu ocena: 13%  1
Od kiedy to ekolodzy są od łapania kóz? Nie masz pojęcia czym zajmują się ekolodzy, to nie pisz bzdur.