R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Od poniedziałku będzie można jeździć bez dowodu i OC

› zwielkopolski24› Wielkopolska 7 miesięcy temu    30.09.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Uniwersalne portalu

Wielkopolska. Ministerstwo Cyfryzacji. Od 1 października nie będziesz musiał wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC.

 

R E K L A M A

 

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że wraz z pierwszym dniem października, kierowcy będą mogli zostawić w domu dowód rejestracyjny oraz polisę OC. W razie kontroli nie otrzyma się mandatu za ich brak.

 

- To zmiany, na które czeka wielu kierowców. Mam nadzieję, że dzięki nim nieco ułatwiamy im życie – mówi minister Marek Zagórski. – Właśnie o tym myśleliśmy przygotowując nowe przepisy – dodaje szef MC.

 

 

Warto jednak pamiętać, że brak obowiązku posiadania przy sobie tych dokumentów nie oznacza, że nie będziemy kontrolowani. Wszystkie dane są gromadzone w CEPIK-u (Centralna Ewidencja Pojazdów Kierowców).

 

Nie oznacza to również, że nie musimy w ogóle posiadać dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Nadal są to niezbędne dokumenty przy załatwianiu różnego rodzaju formalności.

 

Kierowca nadal musi mieć przy sobie prawo jazdy oraz dowód osobisty.

 

Dowód rejestracyjny i odpowiednie ubezpieczenie będzie również potrzebne, jeśli będziesz prowadzić samochód zarejestrowany poza Polską.

 

Będą również zmiany w zatrzymywaniu i zwrotu tego dokumenty. Do tej pory dowód rejestracyjny był zatrzymywany fizycznie. Od teraz wszystko będzie odbywało się w systemie informatycznym, a informacja o zatrzymaniu zostanie przekazana do CEPIK-u.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Roman
7 miesięcy temu ocena: 63%  3
Złodzieje zacierają ręce. Samochód zwinie w środku nocy, gdy wszyscy śpią, do rana przejedzie pół kraju, a jak go patrol zatrzyma to na 99% kradzież nie bedzie jeszcze zgłoszona, policjant sprawdzi wszystko w cepiku i złodziej pojedzie niczym nie niepokojony dalej. Do tej pory brak dowodu rej budził pewne podejrzenia u policji w razie kontroli, a przynajmniej powodowal , ze byli czujniejsi. Dzis ta czujnosc bedzie uśpiona.
~ Aaaa
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Niestety ale to prawda. Ten przepis to ułatwienie złodziejom kradzieży aut.
~ kaźmjyrz
7 miesięcy temu ocena: 0%  1
Ruman to nie lata 90.
R E K L A M A
R E K L A M A