ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Oficjalnie był na urlopie, ale postanowił pracować. Wyjazd na drogę, był błędem

› zwielkopolski24 ponad rok temu    27.02.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 17 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. Materiały WITD

Wielkopolska. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Kontrole. Kierowcy.

Ten kierowca z pewnością mocno żałuje, że postanowił spędzać urlop pracując. Gdyby tylko dopełnił formalności…

 

 

„Bywa i tak, że jak będziesz jechał bez karty kierowcy i w dodatku podczas urlopu, skontrolują Cię „krokodyle”. Nie warto. Jak masz urlop kierowco, to korzystaj i nabieraj sił, a nie trać na mandaty” – przypomina Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu

Zaczęło jak zwykle od rutynowej kontroli kaliskiego patrolu WITD. Inspektorzy zauważyli w Bożacinie (powiat krotoszyński) czteroosiową wywrotkę z ziemią. Uwagę mundurowych przykuł transport ziemi, która nie była przykryta plandeką.

 

- Inspektorzy postanowili zatrzymać pojazd i przekonać kierowcę o konieczności zabezpieczenia ładunku sypkiego. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że kierowca jechał bez karty w tachografie - informuje WITD. - Z protokołu przesłuchania świadka wyszło na jaw, że w dniu kontroli i w poprzednich trzech dniach kierowca przebywał na zaległym urlopie wypoczynkowym i dodatkowo wykonywał jeszcze pracę w przedsiębiorstwie.

 

Urlopującego w pracy kierowcę na miejscu ukarano mandatem w wysokości ponad 2.150 zł. To nie koniec problemów, bo wobec przewoźnika zostało również wszczęte postepowanie administracyjne, które jak wylicza WITD, jest zagrożone karą grzywny sięgającą nawet 6 tys. zł.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (17)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Możliwość komentowania została wyłączona.
  ~ Tom
  ponad rok temu 17
  Lekarz pracuje 30 godzinna dobę i nie naraża życia pacjentów ? A nier ma tachografu :)
  ~ kiero
  ponad rok temu ocena: 29%  16
  Jeszce nie widziałem pracownika, który nie chce dorobić więcej /jak ma okazję/. Nie tylko kierowcy ale każdy "normalny"- jak ma szansę to chce dorobić. Inna prawda - zależy od oferowanej kasiory!
  ~ Mpmp
  ponad rok temu ocena: 100%  15
  To widocznie ja jestem nieformalna bo na urlopie wolę odpocząć.
  ~ ktoś
  ponad rok temu ocena: 67%  14
  Ja powiem tak,jak ktoś pracuje sam na siebie to nie należy mu się urlop ani żaden socjal. Więc ja powiem w ten sposób wszyscy mamy wolny wybór czy chcemy pracować na własny rachunek czy u kogoś. Inna sprawa to kontrola czasu pracy itp. To akurat musi być dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
  ~ xdsp
  ponad rok temu 13
  i chyba wiadomo gdzie jechał.
  ~ krzych
  ponad rok temu ocena: 60%  12
  Przez takie zachowanie, kierowcy zawsze będą będą dymani. Mam urlop, to nie jadę. Pracy na auta, jest tyle że to kierowcy mogą dyktować warunki. Wiem, bo jeżdżę 15 lat.
  ~ Janko Valski
  ponad rok temu ocena: 17%  11
  Cholerna pisokomuna. Tachografów im się zachciało. Ha, ha.
  ~ Olo
  ponad rok temu ocena: 100%  10
  Walnij się w ten pusty łeb,sam sobie jest winien
  ~ Olo
  ponad rok temu ocena: 94%  9
  Masz urlop to odpoczywaj,a niedawaj się wkręcać pracodawcy,bo on i tak ma cię w dupie,taka jest prawda
  ~ Ddd
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  Ochman!...
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  Jezeli masz racje to taka podpowiedź do ITD- brać ich na wagę. kiedyś jechałem za ich betoniarką - całe rondo na wlocie do Jarocina wybetonowała.
  ~ Jan
  ponad rok temu ocena: 72%  6
  I bardzo dobrze,powinno być więcej takich kontroli
  ~ Jan
  ponad rok temu ocena: 100%  5
  To jest jeszcze za mała kara. Polak musi dostać porządnie po kieszeni żeby się czegoś nauczyl
  ~ Familia
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Do: ~ Wstydżcie się !!!!!!!!!!! - ciekawe jakby Ci taki matoł rodzinę zabił bo go ktos zrozumiał to czy wtedy Ty też byś zrozumiał, że on jechał bez karty... szczerze wątpię!
  ~ Janusz
  ponad rok temu ocena: 75%  3
  do Wstydżcie się !!!!!. Prawo jest prawem i trzeba się go trzymać bezwględnie. Tłumaczenie zawsze będzie pod dyktando większego - czytaj silniejszego. A w tym przypadku jest to pracodawca. Wykupiłeś wczasy za granicą i chcesz spędzić go z rodziną a szef Ci mówi idziesz do pracy albo wypad. Mimo tego, że jest to Twój urlop, który przysługuje. Jakie taki facet ma argumenty by powiedzieć NIE! Więc nie oceniaj urzędasów. Jak by było tak jak mówisz to łamanie przepisów było by nagminne a wymówki to każdy potrafi wymyślić.
  ~ NIKT
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  i bez tacho jechał .. Na pewno tylko firma go pilnie potrzebowała...
  ~ Wstydżcie się !!!!!!!!!!!
  ponad rok temu ocena: 42%  1
  Jan jakiś ty głupi to świat nie widział wymiar tej kary jest nieadekwatny do wykroczenia może firma chwilowo potrzebowała kierowcy jest przecież sezon grypowy zero zrozumienia ze strony patologicznych urzędasów którzy nigdy nie byli na swoim i nie wiedzą jak ciężko jest zarobić parę groszy.