ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pająk w korytarzu. Lekarze zadzwonili na 112

› zwielkopolski24› Wielkopolska 4 miesiące temu    8.08.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotomontaż/gostynska.pl

Wielkopolska. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, patrol gostyńskich policjantów w ubiegłym tygodniu został skierowany do niecodziennej akcji. Mieszkańcy jednej z posesji w Gostyniu, znani lekarze, poprosili o pomoc w schwytaniu olbrzymiego pająka.

 

 

 

- Potwierdzam, że 30 lipca, około godziny 22.00 otrzymaliśmy nietypowe zgłoszenie. Zostaliśmy wezwani do egzotycznego pająka, który zagościł na korytarzu domu zgłaszających - mówi st. asp. Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego KPP w Gostyniu.

 

Alarm przyszedł z Wielkopolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Duży pająk miał pojawić się w korytarzu, domownicy byli wystraszeni. Istniało przypuszczenie, że „bestia” jest jadowita i może uciekła komuś z terrarium - czytamu na portalu gostynska.pl. Na miejscu najszybciej mógł pojawić się najbliższy patrol policji. Chodziło o ustalenie, o co chodzi w zgłoszeniu. Funkcjonariusze sprawdzili, co dokładnie się stało w domu lekarzy. Skąd duży i - jak przypuszczano - jadowity pająk na posesji, w której nigdy nie hodowano tego typu zwierząt? Okaz, który miał być pajęczakiem ostatecznie okazał się... płazem. - Policjanci zamiast pająka na korytarzu zobaczyli dużą żabę - mówi st. asp. Monika Curyk.

 

CZYTAJ TAKŻE: Jest umowa na drugą część obwodnicy miasta [KLIKNIJ]

 

Co zrobili funkcjonariusze? Zgodnie z rutynowymi czynnościami, niespodziewanego gościa „wylegitymowali, pouczyli i... „nadali mu kierunek”. - Żaba trafiła do pobliskiego ogrodu - informuje zastępca rzecznika prasowego KPP w Gostyniu.


 


Kolekcjonerzy egzotycznych zwierząt (w tym pajęczaków) powinni wiedzieć, że hodowle okazów, które są wykazane w tzw. „Czerwonej księdze gatunków zagrożonych” Unii Europejskiej, podlegają rejestracji w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. W powiecie gostyńskim zarejestrowane są 174 zwierząta egzotyczne, których hodowle zgłosili mieszkańcy. Najwięcej jest papug. Jeśli chodzi o pająki - są hodowane 3 ptaszniki.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!