ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pakosławska Manifestacja Patriotyczna [FOTO, WIDEO]

› Aktualności 9 miesięcy temu    10.11.2018
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

- Dziękujemy wielkim przywódcom, że pokazali narodowi, jak walczyć o wolność i niepodległość Ojczyzny - podkreślił podczas uroczystej mszy świętej w kościele w Golejewku, inaugurującej Manifestację Patriotyczną ks. proboszcz Stanisław Czubak.

Po niej delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Poległych oraz uczczono ich podczas Niepodległościowego Apelu Pamięci. Na grobach Powstańców Wielkopolskich: Józefa Dolnego, Tomasza Krystka, Jana Maciejaka, Stanisława Mencla, Wincentego Mencla, Stanisława Olszaka i Franciszka Tyczyńskiego złożono symboliczne róże i zapalono znicze. 

Z kolei Małgorzata Medyńska, prezesa Banku Spółdzielczego w Jutrosinie i Jerzy Pawlak, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Jutrosinie odsłonili tablicę na budynku salki parafialnej w Golejewku ku pamięci ks. Zdzisława Zakrzewskiego, byłego proboszcza z Golejewka, który 10 listopada 1918 roku zaprosił w najściślejszej tajemnicy około 25 mężów zaufania z całego powiatu – gotowych do walki o Polskę - na posiedzenie.

Po przemarszu na czele z Orkiestrą Dętą z Miejskiej Górki wszyscy udali się do Ośrodka Kultury Chazackiej.

Część artystyczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chojnie, wręczono statuetki "Zasłużony dla gminy Pakosław" oraz podsumowano konkurs historyczny. 

Specjalne wyróżnienie otrzymał wójt Kazimierz Chudy. Kapituła Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego nadała mu statuetkę "Wybitna Osobistość Pracy Organicznej".

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!