R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Palił starymi meblami w piecu, postawił atrapę pojemnika na odpady

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    13.02.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Straż Miejska Poznań

Wielkopolska. Palenie w piecu odpadami komunalnymi. Straż Miejska. Eko Patrol. Zanieczyszczone powietrze.

 

R E K L A M A

Jak wiadomo, spalanie śmieci w przydomowych piecach wpływa poważnie na jakość powietrza w okolicy. Strażnicy miejscy dostają zgłoszenia w tych sprawach, głownie tam gdzie użytkowane są piece na opał stały. Dla osób, którzy postanowili nie zastosować się do prawidłowego palenia w piecach może być to kosztowna decyzja.

 

Zgłoszenie o spalaniu śmieci na terenie nieruchomości mieszkalnej, otrzymali funkcjonariusze Eko Patrolu. Autor zgłoszenia skarżył się na nieprzyjemny zapach spalanych śmieci w całej okolicy.

 

Podczas czynności kontrolnych, poznańscy funkcjonariusze nie mieli żadnych zastrzeżeń do materiałów palonych w piecu. Jednak strażnicy zauważyli, że w całej okolicy przy ul. Obronickiej unosił się uciążliwy zapach. Postanowili więc skontrolować kolejne nieruchomości.

 

Na terenie działalności gospodarczej, ujawnili duże ilości płyt wiórowych, które były rozdrobnione i gotowe do spalenia w piecu. We wiadrach z popiołem uwagę strażników przykuły metalowe elementy okuć meblowych. Nie było więc żadnych wątpliwości co do tego, że na tym terenie pali się w piecu starymi meblami.

 

Pojemnik do odpadów zmieszanych, na który zwrócili uwagę funkcjonariusze, nie posiadał oznaczenia ZM GOAP (Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej). Okazało się, że pojemnik spełniał rolę jedynie atrapy, ponieważ właściciel nie złożył deklaracji do ZM GOAP. Najprawdopodobniej wszystkie odpady komunalne były spalane zimą, a latem były wywożone do okolicznych lasów.

Właściciel otrzymał najwyższy możliwy mandat, a strażnicy wysłali informacje do ZM GOAP oraz do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A