R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Parowozem wąskotorowym w centrum Wielkopolski

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    30.04.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej “Bana”

We wtorek 1 maja po zimowej przerwie na swój wąskotorowy szlak powróci Średzka Kolej Powiatowa. Pociągi będą prowadzone głównie parowozem Px48-1756 z 1951 roku, jest to jedna z nielicznych tego typu maszyn, które jeżdżą aktualnie w Polsce.

R E K L A M A

 

 

We wrześniu ubiegłego roku zakończyła się kompleksowa naprawa główna tej lokomotywy, przeprowadzona w dużej mierze siłami działaczy Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej “Bana”, które jest operatorem Średzkiej Kolei Powiatowej.

- Wąskotorówka będzie kursowała we wszystkie soboty, niedziele oraz wybrane święta do końca sierpnia, według letniego rozkładu jazdy; przewiduje on uruchomienie trzech par pociągów w ciągu dnia ze Środy Wielkopolskiej do Zaniemyśla – informują organizatorzy.

 

Wyjazdy ze stacji Środa Miasto będą o godzinie: 10:00; 14:00 oraz 18:00, natomiast pociągi powrotne z Zaniemyśla będą wyjeżdżały o godzinie: 12:00; 16:00 i 19:15. Warto zaznaczyć, że będą również dni kiedy kursy będą obsługiwane przez lokomotywę spalinową.

Szczegółowe informacje dotyczące kursowania wąskotorówki można znaleźć na stronie [TUTAJ]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A