Kuba Piotrowicz
komentarzy 2 ocen 2 / 50%
A A A

Tour de Pologne. Maciej Paterski najlepszym z Polaków na pierwszym etapie 75. Tour de Polonge!

Dzisiaj ruszył najważniejszy wyścig kolarski w Polsce - Tour de Polonge. Startuje w nim w barwach kolarskiej reprezentacji Polski jarociniak - Maciej Paterski. W dzisiejszej rywalizacji  kolarz zajął  wysokie 9. miejsce i był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem z całej stawki.

Dzisiejszy etap, którego start i meta miały miejsce w Krakowie liczył 134 kilometry. Na trasie znalazły się dwa lekkie podjazdy IV kategorii (najlżejsze), a o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, który wygrał Niemiec Pascal Ackermann (Bora - Hansgrohe) i to on jutro pojedzie w żółtej koszulce.

Na 9 miejscu uplasował się Maciej Paterski, a oprócz niego w czołowej dziesiątce znalazł się także Paweł Franczak z grupy CCC Sprandi Polkowice, który finiszował tuż za plecami jarociniaka.

Jutro kolarzy czeka kolejny płaski etap z Tarnowskich Gór do Katowic o długości 156 kilometrów, gdzie zawodnicy zafiniszują pod halą Spodek. Właśnie tam rozwija się największe prędkości i stąd o mieście na Górnym Śląsku mówi się "świątynia sprintu". Finisz zaplanowany jest około godziny 19.10.

Tegoroczny wyścig jest jubileuszowym - siedemdziesiątym piątym w historii. Oprócz tego jest obchodzone 90 lecie tej imprezy oraz jest 25 edycja, którą organizuje Czesław Lang. Wyścig zaliczany jest do UCI World Tour (znajdują się w nim najważniejsze imprezy kolarskie na świecie m.in. Tour de France czy Giro d'Italia)
Wyścig potrwa do 10 sierpnia, kiedy to zakończy się etapem górskim w Bukowinie Tatrzańskiej i to właśnie tam rozstrzygną się losy TdP.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.