ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Paterski po TdP: To był dobry start, choć pech mnie nie omijał

› Sport i rekreacja ponad rok temu    11.08.2018
Kuba Piotrowicz
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Maciej Paterski Official Fanpage

75.Tour de Polonge przeszedł już do historii. Brał w nim udział jarocinianin, Maciej Paterski jadąc w barwach Reprezentacji Polski, która otrzymała na wyścig dziką kartę. Po ogłoszonym składzie stało się jasne, że Patera wspólnie z Markiem Rutkiewiczem będzie dzielił rolę lidera naszej kolarskiej kadry podczas całego wyścigu.

 

Podczas pierwszych trzech, płaskich etapów kolarz jeżdżący na co dzień w ekipie Wibratech Merx 7R zajmował miejsca w pierwszej dwudziestce piątce (9 - 1 etap Kraków - Kraków, 22 - 2 etap Tarnowskie Góry - Katowice, 24 - 3 etap Chorzów - Zabrze) i wszyscy fani liczyli na podobne wyniki w górach, ponieważ Paterski dwa razy z rzędu zdobywał koszulkę najlepszego górala (w latach 2014-15)

Na czwartym i piątym etapie Paterski przyjeżdżał z kilkuminutowymi stratami do zwycięzcy etapowego (oba odcinki wygrał Michał Kwiatkowski).

 

- Mnie straty nie interesowały bo nie byłem zawodnikiem, który miał walczyć o klasyfikacje generalną. Te etapy były po to, żebym odpoczął po pierwszych trzech etapach na których finiszowałem i atakowałem. Głównie miałem skupić się na koszuli górala w ostatnich dwóch dniach – opowiada Paterski.

Niestety przez problemy techniczne zawodnikowi nie udało się odjechać od peletonu. W trakcie szóstego etapu aż trzykrotnie zepsuł mu się rower!

 

- Niestety na etapie szóstym miałem ogromnego pecha. Chyba jeszcze nigdy w karierze nie zdarzyły mi się trzy defekty podczas jednego etapu. Kiedy zabierałem się w odjazdy spadł łańcuch i tak się zaklinował, że musiałem wymienić rower. Zaraz po tym złapałem gumę i ucieczka przeszła mi koło nas. Jechałem w peletonie i przy wjeździe na ostatnią rundę złapałem kolejną gumę. Goniłem peleton, ale bardzo dużo mnie to już kosztowało - wyjawia.

 

W ucieczkę jarociniakowi udało się zabrać podczas ostatniego etapu, gdzie wygrał jedną z premii górskich pierwszej kategorii, a na jednej był piąty i z dorobkiem 12 punktów zajął czternaste miejsce w klasyfikacji górskiej

- Na ostatnim etapie odjazd się udał, ale na wywalczenie koszulki praktycznie nie było szans. W ucieczce jechał zawodnik Bory, który zgromadził już punkty do klasyfikacji górskiej na 6. Etapie – zauważa Paterski.

 

Klasyfikację generalną wygrał Michał Kwiatkowski (Team SKY) przed Simonem Yatesem (Michelton - Scott) i Thibaut Pinot (Groupama - FDJ). Maciej Paterski zajął w klasyfikacji generalnej sześćdziesiąte dziewiąte miejsce ze stratą dwudziestu sześciu minut i trzydziestu dziewięciu sekund do zwycięzcy. Po wyścigu zapytaliśmy kolarza reprezentacji Polski o udział w yerogorcznym wyścigu:

 

- Start w Tour De Pologne oceniam dobrze. Trzeba pamiętać, że reprezentacja to zawodnicy polskich grup, na co dzień ścigający się głównie w Polsce, na nieco innym poziomie niż World Tour. Mimo tego myślę, że byliśmy na wyścigu widoczni – podsumowuje Paterski.

 

Najlepszym góralem został Patrick Konrad (Bora - Hansgrohe). Najbardziej aktywnym zawodnikiem przez najbliższy rok tytułował będzie się Jenthe Biermans (Team Katusha - Alpecin), a najlepszym sprinterem został Michał Kwiatowski. Z kolei w klasyfikacji drużynowej triumfowała drużyna Ag2r La Mondiale

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ LA
ponad rok temu ocena: 83%  3
Super Macieju! Nie odpuszczaj!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 17%  2
Brawo Kwiato !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szwejol
ponad rok temu ocena: 90%  1
Brawo Patera !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji