ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Petarda wybuchła pijanemu nastolatkowi w ręce

› zwielkopolski24› Wielkopolska 5 miesięcy temu    31.12.2018
Redakcja
komentarzy 5 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

Wielkopolska. W gostyńskim szpitalu przebywa 15-latek ze Śremu, który postanowił zabawić się podczas świąt. Po wigilii, razem z kolegami urządzili sobie popijawę. Gdy skończył się alkohol, sięgnęli po petardy. Jedna wybuchła nastolatkowi w ręce.

 

 

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie interweniowali w związku z uszkodzeniem ciała nietrzeźwego 15-latka. W nocy (po godz. 1) 25 grudnia dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w Śremie na placu przed dawną siedzibą straży pożarnej doszło do zdarzenia związanego z użyciem materiałów pirotechnicznych - informuje portal gostynska.pl. 

 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w wigilijny wieczór trzech kolegów w wieku 15, 16 oraz 17 lat spotkało się i piło alkohol w rejonie przepompowni za dawną siedzibą straży pożarnej.

 

- Alkohol skończył się po północy i nieletni postanowili wracać do domu. Wówczas jeden z nich, 15-letni mieszkaniec Śremu, odpalił małą petardę i nie zdążył jej odrzucić, bowiem wybuchła mu ona w prawej ręce, powodując obrażenia w postaci ran szarpanych tej ręki – relacjonuje nadkom. Ewa Kasińska, oficer prasowy śremskiej policji.

 

Okazało się, ze 15-latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie i jego koledzy również byli nietrzeźwi. 17-latek miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie, a 16-latek blisko promil. Nieletni z obrażeniami ręki trafił do szpitala w Gostyniu, a jego kolegów przekazano pod opiekę rodziców.

 

- Śremscy stróże prawa ustalają okoliczności tej sprawy i apelują do rodziców o to, aby nie pozwalali dzieciom na samodzielne zabawy petardami, bo to są materiały wybuchowe i nieumiejętne obchodzenie się nimi może skończyć się tragicznie – zauważa policjantka.

 

Jak udało nam się dowiedzieć chłopak w ostatnich dniach grudnia nadal przebywał na oddziale chirurgii dziecięcej w gostyńskim szpitalu. Ucierpiały trzy palce jego prawej ręki.

W związku ze zbliżającym się Sylwestrem policjanci apelują o rozwagę i ostrożność przy używaniu petard i jednocześnie zwracają uwagę no to, że nie są to zabawki dla dzieci. Funkcjonariusze uczulają rodziców, aby sprawowali szczególny nadzór nad dziećmi, które często są zafascynowane efektownymi, kolorowymi fajerwerkami. Jednak zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, jak może skończyć się „zabawa” petardą. 

 

 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mietek
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
wieta co ..no.., za mlodu sie strzelalo petardami, ale kurde co to daje osobie pelnoletniej jak ma kupic popatrzec -nic, lepiej kupic procenty wlaczyc tv z sylwestrem pic tanczyc i karaoke
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nika
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
tragedia pijany 15 16 17 latek w sietaa gdzie rodzina i skad pieniaze na allkochol i petardy ccoo nich wyrosnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwacja
5 miesięcy temu ocena: 94%  4
Hahaha wcale nie żal. Głupich nie sieją. Naturalna selekcja. Pozdro
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
5 miesięcy temu ocena: 90%  3
Smarkacze za szybko biorą się za sprawy dorosłych, a petardy już dawno powinny być zakazane co to za frajda chory zwyczaj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaaaaaaaa
5 miesięcy temu ocena: 94%  2
i głupota ludzka została ukarana na całe życie jestem za tym aby raz w roku był pokaz przez profesjonalistów a sprzedaż była całkowicie zakazana
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 40%  1
Frajda jest, ale powinno się dzieciom organizować zajęcia na strzelnicy, a nie samemu się bawić...