ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Pieniądze dla rodzin jeszcze przed świętami? Zobacz, czy zdążą wypłacić

› Aktualności 6 miesięcy temu    19.12.2018
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Pieniądze z programu 500+ są zazwyczaj wypłacane do końca miesiąca. A, że grudzień ma nietypową - świąteczną końcówkę Urząd Wojewódzki w Poznaniu już przekazał środki do gmin, żeby te wpłaciły świadczenia przed świętami. Czy naszym ośrodkom pomocy społecznej to się uda, czy rodziny dostaną pieniądze na czas? Sprawdziliśmy to.

 

Program „Rodzina 500 plus” zaczął funkcjonować na początku kwietnia 2016 roku. Wsparcie finansowe otrzymują rodzice i opiekunowie prawni bez względu na stan cywilny. Pieniądze przysługują aż do ukończenia przez dziecko 18. roku życia (nie ma przy tym znaczenia, czy się uczy).

 

500 zł miesięcznie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko bez wymogu spełnienia dodatkowych warunków. Osoby wychowujące jedynaków muszą natomiast przestrzegać określonego limitu dochodów.

 

500 zł na dziecko przysługuje także rodzinom zastępczym oraz rodzinnym domom dziecka. Zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, w tym przypadku nie obowiązuje kryterium dochodowe niezależnie od liczby podopiecznych.

 

Świadczenia z programu 500+ są zazwyczaj wypłacane do końca miesiąca. A, że grudzień ma nietypową - świąteczną końcówkę poznański urząd wojewódzki już przekazał środki do gmin, żeby te wpłaciły świadczenia przed świętami.

 

Sprawdziliśmy, czy nasze ośrodki pomocy społecznej staną na wysokości zadania i rzeczywiście wypłacą pieniądze przed świętami. Wszystko wskazuje na to, że zadanie zostanie wykonane i rodzice mogą odetchnąć z ulgą.

 

 

- Wypłacamy. Wszystko zostało przygotowane. Teraz jest tylko kwestia przelewów. Myślę, że do końca tygodnia wszystkie zostaną zrealizowane - deklaruje Igor Armon, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie.

 

 

Podobnie sytuacja wygląda w Żerkowie, Kotlinie, Jaraczewie i Nowym Mieście.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xxxz
6 miesięcy temu 3
A co będzie w styczniu ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sssss
6 miesięcy temu 2
Już są na koncie i superrr
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
6 miesięcy temu 1
Wczoraj dostałam przelew
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji