ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Pijany potrącił 81-latkę i uciekł z miejsca wypadku

› zwielkopolski24› Wielkopolska 4 miesiące temu    23.04.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Komenda Miejska Policji w Koninie

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Koninie. Pijany mężczyzna potrącił 81-latkę na pasach, a potem uciekł z miejsca wypadku.

 

 

 

W poniedziałek (15 kwietnia) na terenie Konina doszło do groźnego potrącenia na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych. Pijany 53-latek potrącił starszą kobietę.

Około godziny 15.45 na ul. Przyjaźni w Koninie, opel potrącił przechodząca przez pasy 81-letnią mieszkankę Konina. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Sprawca nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pociąg Intercity śmiertelnie potrącił mężczyznę. Samobójstwo? [KLIKNIJ]

 

Całe zajście zarejestrowała kamera monitoringu, która pozwoliła policjantom na szybką interwencje. Godzinę po zdarzeniu konińscy kryminalni zapukali do jednego z domów w gminie Rychwał (powiat koniński).

 

- Drzwi otworzył brat poszukiwanego mężczyzny i powiadomił, że brat pojechał do Rychwała. Policjanci napotkali go na drodze i natychmiast zatrzymali. Przybyli na miejsce mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili trzeźwość 53-latka – urządzenie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu - informuje podkom. Marcin Jankowski, oficer prasowy KMP w Koninie.

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Śledczy podkreślają jednak, że przeprowadzą badania, dzięki którym będzie możliwe ustalenie stanu trzeźwości mężczyzny w momencie spowodowania wypadku. Samochód 53-latka o wartości 20 tysięcy złotych został zabezpieczony na poczet przyszłych kar.

Zatrzymanemu grozi nawet 4 i pół roku więzienia.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!