ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pijany został zbadany alkomatem, a następnie uciekł policjantom

› zwielkopolski24› Wielkopolska 6 miesięcy temu    30.07.2019
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot.  fot. arch. gostynska.pl

Wielkopolska. Kierował autem bez prawa jazdy, po pijanemu. Uciekał przed dzielnicowym. W pościg ruszył policjant i dodatkowy patrol. Teraz grozi mu kara do 2 pozbawienia wolności oraz ograniczenie wolności.

 

 Wszystko wydarzyło się wczoraj (29.07), około godz. 17.00. W Gostyniu dzielnicowy zauważył 43-letniego mieszkańca Gostynia, który przejeżdżał volkswagenem ulicą Wiosny Ludów, a następnie zjechał na parking na os. 700-lecia - poinformował portal gostynska.pl. 

 

- Policjant wiedząc o tym, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdami, poszedł za nim - informuje st. asp. Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego KPP w Gostyniu.

 

Dzielnicowy poddał kierującego volkswagenem badaniu urządzeniem wstępnego pomiaru, które wykazało zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna zareagował na ten wynik ucieczką, wykorzystując moment, kiedy policjant odkładał urządzenie. - Dzielnicowy ruszył za nim w pościg pieszy, do którego przyłączył się po chwili kolejny patrol policji - tłumaczy st. asp. Monika Curyk.

 

CZYTAJ TAKŻE: Widłami groził ojcu, a matkę oblał wrzątkiem. Trwało to od 5 lat [KLIKNIJ]

 

Mężczyzna został zatrzymany na ul. Wiosny Ludów. Policja ponownie poddała go badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało ponad 1 mg alkoholu, co daje 2 promile. Mieszkaniec Gostynia odpowie teraz za kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym. - A także za kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz ograniczenie wolności - dodaje zastępca rzecznika policji KPP w Gostyniu.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ uwaga
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
w sośnicy jest taki jeden, kilka wyroków, prawo jazdy dawno zabrane a dalej jeździ po pijaku, strach poboczem iść jak on jedzie
~ Polissss
6 miesięcy temu ocena: 0%  1
Ale konfident z tego dzielnicowego ...