ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pociąg potrącił mężczyznę [ZDJĘCIA]

› zwielkopolski24› Wielkopolska 5 miesięcy temu    26.08.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. krotoszynska.pl

Wielkopolska. Na przejeździe kolejowym w Biadkach, przy ulicy Orpiszewskiej doszło do wypadku. Pociąg towarowy potrącił starszego mężczyznę.

 

 

 

Na przejeździe kolejowym w Biadkach, przy ulicy Orpiszewskiej doszło do wypadku. Pociąg towarowy potrącił starszego mężczyznę - poinformował portal krotoszynska.pl. 

 

- Z informacji uzyskanych w trakcie procesu dysponowania Służb Ratowniczych wynikało, że poszkodowany znajduje się pod lokomotywą. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz zastęp z miejscowej jednostki OSP Biadki - mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: 9-latek wyjechał rowerem wprost pod samochód [KLIKNIJ]

 

Na miejsce zadysponowano również policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna.

 

- Gdy nasz zespół dojechał na miejsce osoba poszkodowana znajdowała się pod lokomotywą, w obecności strażaków, którzy próbowali wydobyć mężczyznę spod maszyny. Ratownicy w trakcie działań straży podjęli już medyczne czynności ratunkowe. Po uwolnieniu poszkodowanego natychmiast przystąpili do badania przedmiotowego, podmiotowego i urazowego. U mężczyzny podejrzewano uraz kręgosłupa, uraz wielonarządowy i rozległe obrażenia kończyn, dlatego zespół niezwłocznie przystąpił do medycznych czynności ratunkowych stosując m.in środki farmakologiczne, płynoterapię, pełną stablizację kręgosłupa i opatrunki - wylicza Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Ranny mężczyzna w chwili uwolnienia spod lokomotywy był przytomny. Ratownicy, po zastosowaniu wszystkich niezbędnych na miejscu czynności ratunkowych przestransportowali go do krotoszyńskiego szpitala.

Sprawę wyjaśnia policja. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    Możliwość komentowania została wyłączona.