ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Podpalał lasy. Został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

ponad rok temu    11.07.2018
Kuba Piotrowicz
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. jarocinska.pl


Wielkopolska. Podpalał lasy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 51-latek z gminy Brzeziny został zatrzymany w związku z podejrzeniem dziesięciu podpaleń lasów, dzięki wspólnej akcji Komendy Powiatowej Policji w Opatówku i Służby Leśnej. Nadleśnictwo oszacowało straty na 50 tysięcy złotych.

 

 - Do pierwszego z podpaleń doszło 20 czerwca 2018 roku na terenie gminy Godziesze Wielkie. Wówczas nieznany sprawca dokonał podpalenia, w wyniku którego uległo spaleniu poszycie leśne w 94-letnim lesie sosnowym. Na miejscu zdarzenia kaliscy policjanci przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Od tamtego czasu trwały czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego przestępstwa - informuje Anna Jaworska-Wojnicz z opatowskiej policji.

 

 Kolejne dziewięć podpaleń miało miejsce w gminie Brzeziny.

 

 - Funkcjonariusze, zajmujący się wyjaśnianiem spraw nie tylko szczegółowo analizowali zebrany materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków, ale równolegle prowadzili również czynności operacyjne, współpracując w tym zakresie z funkcjonariuszami Służby Leśnej - podaje dalej rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Opatówku.

 Policjanci zatrzymali 51-latka z gminy Brzeziny. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał łącznie 10 zarzutów i w związku z każdym stanie przed sądem. Oskarżonemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

ZOBACZ TEŻ - Kolejne pożary zbóż. Ogień strawił potężny obszar upraw [ZDJĘCIA] [TUTAJ]

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Yan Czeci Sobyesky
ponad rok temu ocena: 100%  1
Ile?! Powinien dostać 50 lat ciężkich robót.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji