R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Podszywają się za funkcjonariuszki policji i okradają mieszkańców

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    30.01.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Uniwersalne portalu

Wielkopolska. Ostrów Wielkopolski. Dwie oszustki okradły mieszkankę Ostrowa Wielkopolskiego. Fałszywe policjantki oszukują mieszkańców 

 

R E K L A M A

 

W ostatnich dniach stycznia, dwa zgłoszenia dotyczące oszustw otrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Według funkcjonariuszy wynika, że do mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego przyszły dwie kobiety, które podawały się za policjantki.

Pod pretekstem afery związanej z handlem biżuterią, w która miała być rzekomo zamieszana właścicielka, zaczęły przeszukiwanie mieszkania. Oszustki zabrały w ten sposób 7 tysięcy złotych.

 

[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Policjanci zatrzymali poszukiwanego i znaleźli ponad 800 porcji narkotyków [KLIKNIJ]

 

Drugie zgłoszenie dotyczyło podobnego zdarzenia, za którym najprawdopodobniej również stały te same oszustki. Kobiety ponownie podały się za funkcjonariuszki policji i przekonały pokrzywdzoną, że na pobliskim bankomacie jest założona nakładka do skanowania danych.

Oszustki tłumaczyły, że w celu zablokowania karty potrzebują numer PIN i kartę bankomatową. Jedna z kobiet poszła "zablokować kartę", ale po całym zdarzeniu okazało się, że z konta pokrzywdzonej wypłacono 500 złotych.

 

Można podejrzewać, że oszustki działają na terenie całego naszego regionu. Póki co nie udało się zatrzymać podejrzanych.

 

 

UWAGA!!! - Uważajmy na to kogo wpuszczamy do mieszkania! Rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy. Zanim wpuścimy do domu osoby podające się za policjantów, żądajmy okazania legitymacji służbowej, zadzwońmy na Policję i zapytajmy czy w Komendzie pracuje policjant o takim nazwisku i ma do wykonania czynności z naszym udziałem. Przypominamy, że nieumundurowani policjanci powinni okazać legitymację służbową bez wezwania. Umundurowany funkcjonariusz, jeżeli go o to poprosimy, na pewno nie będzie się również wzbraniał przed okazaniem nam swojej legitymacji - przestrzegają policjanci na stronie Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A