R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pojechali na Lednicę, a tam czekały krokodyle. Nie było zmiłuj

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    6.06.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały WITD

Również Inspektorzy Wydziału Inspekcji w Gnieźnie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu dbali o bezpieczeństwo uczestników przybywających na czuwanie do Lednicy w związku z odbywającym się tam XXII Spotkaniem Młodych.

 

R E K L A M A

 

Pielgrzymów na pola lednickie dowożą zwykle dziesiątki mniejszych i większych autokarów. Inspektorzy z Gniezna podczas pierwszego dnia lednickiego spotkania, gdy autokary zwoziły uczestników, skontrolowali dziewięć z nich.

 

 

- Jeden z kierowców autobusu polskiego przewoźnika został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tysięcy złotych za dwa naruszenia. Nie rejestrował prędkości pojazdu, swojej aktywności ani przebytej drogi – informuje WITD. - Analiza wydruku z tachografu wykazała, że kierowca jechał bez karty około 90 kilometrów, czyli przez ponad godzinę. Ponadto dane cyfrowe pobrane z karty wykazały, że przekroczył o 39 minut czas prowadzenia pojazdu bez przerwy.

 

Jak tłumaczył swoje zachowanie mundurowym kierowca - wyjeżdżając z pasażerami nie wiedział, czy w cztery i pół godziny zdąży dotrzeć na czas, więc jak powiedział, pierwszą godzinę jechał bez karty z wybraną na tachografie funkcją OUT, następnie zalogował kartę i jechał już do celu.

 

W stosunku do przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone kara do 5.350 złotych.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A