ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Policja dostanie nowe samochody. Wiemy, gdzie trafią [ZDJECIA]

› zwielkopolski24› Wielkopolska 2 miesiące temu    5.04.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 4 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. Policja Wielkopolska

Wielkopolska. Do policyjnych jednostek trafią nowe radiowozy. Pojazdy zostały zakupione z bieżącego budżetu policji.

 

 

Wczoraj (4 kwietnia) na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się prezentacja najnowszych radiowozów, które niedługo trafią do wielkopolskich jednostek policji. Pojazdy zostały zakupione z bieżącego budżetu Policji.

Jednym z nowych nabytków jest radiowóz dla służby prewencyjnej - Volkswagen Caddy. Wewnątrz pojazdu znajdują się fotele dla czterech policjantów, a oprócz tego został zainstalowany izolowany przedział dla osoby zatrzymanej. Radiowóz ten posiada także automatyczną skrzynię biegów i dynamiczny benzynowy silnik. Te pojazdy trafią do policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Gniezna.

Opel Astra trafi do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Ten radiowóz będzie służył do działań pościgowych. Wyposażony został w silnik o mocy 200 KM i automatyczną skrzynię biegów.

 

CZYTAJ TAKŻE: Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 7 kilogramów narkotyków [KLIKNIJ]

 

 

- Policjanci z ruchu drogowego z Leszna i Ostrowa Wielkopolskiego dostaną Fordy Transity Custom z pełnym wyposażeniem Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego. Na wyposażeniu takich aut znalazł się pakiet lamp LED do oświetlania miejsca wypadku wraz z baterią dodatkowych akumulatorów. Dodatkowo auta mają komputery z drukarkami, aparat fotograficzny, zestaw znaków, urządzenia pomiarowe, parawany i inne drobiazgi - informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskije policji.

 

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zakupiła 150 sztuk volkswagenów T6, które trafią do jednostek w całym kraju. Z tej puli 12 sztuk trafi do komend powiatowych w Czarnkowie, Grodzisku Wielkopolskim, Kościanie, Krotoszynie, Międzychodzie, Obornikach, Ostrzeszowie, Pleszewie, Słupcy, Śremie, Turku oraz Wągrowcu. Wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji województwa wielkopolskiego będą posiadały co najmniej jeden pojazd tego rodzaju.

Najnowszym nabytkiem jest również samochód ciężarowy MAN, który wyposażony jest w unikatowy i specjalistyczny pojemnik do przewozu materiałów wybuchowym. Warty prawie 3 miliony pojazd trafił do Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu.

 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ cywil pan
  2 miesiące temu 4
  A nie mogą choć trochę łazić na nogach?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mechanik
  2 miesiące temu ocena: 100%  3
  Rawicki radiowóz w Poznaniu na warsztacie bo zepsuło się coś na co nie ma pieniędzy. Paranoja.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kkkaarrr
  2 miesiące temu ocena: 71%  2
  A po co nowy samochód w zeszłym roku jak się nie mylę dostali astre a w tym albo końcówka starego roku VW nowy śmiga srebrny z niebieska maska kolego TREN. Wiec po co następny??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tren
  2 miesiące temu ocena: 50%  1
  A Rawicz to chyba lezy na dolnym Slasku ????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji