R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Policja odebrała automaty do gier. Właścicielowi grozi pół miliona kary

› zwielkopolski24 10 miesięcy temu    4.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Materiały KPP Środa Wlkp.

Policja. Policja Wielkopolska. Akcja wielkopolskiej policji. Nielegalne automaty do gier. Policja celno-skarbowa

R E K L A M A

Nawet pół miliona złotych grzywny może zapłacić właściciel automatów do gry skonfiskowanych przez policję i urzędników celno-skarbowych. Na maszynach były zainstalowane nielegalne gry.

Sukcesem wspólnych działań policjantów oraz funkcjonariuszy celno-skarbowych chwali się Komenda Powiatowi Policji w Środzie Wlkp.

 

ZOBACZ TEŻ - Prowokowali kolizje, wymuszali odszkodowania. Wkroczyła policja. 6 zatrzymanych

 

- Współdziałanie detektywów ze Środy oraz funkcjonariuszy Delegatury Wielkopolskiej Urzędu Celno- Skarbowego pozwoliły na ujawnienie w mieście punktu hazardu. Śledczy zabezpieczyli trzy automaty do nielegalnych gier - informuje rzecznik Edyta Kwietniewska. - Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym. Takie urządzenia są zabronione prawem, dlatego nie obędzie się w tej sprawie bez zarzutów dla właściciela hazardowego przedsięwzięcia.

Rzecznik przypomina, że kary za prowadzenie takiej formy bezprawnej działalności są bardzo restrykcyjne. Dla właściciela biznesu mogą sięgać nawet 500 tysięcy złotych. - Do tego dokładana jest grzywna za każdy funkcjonujący automat po 100 tysięcy złotych. Dotkliwy środek represji jest przewidziany również dla osoby, która wynajęła pomieszczenie na automaty. Właścicielowi lokalu grozi grzywna do 100 tysięcy złotych – dodaje.

 

Kary pieniężne to jedno. Detektywi średzkiej komórki zajmującej się przestępczością gospodarczą podkreślają, że nie tylko grzywna grozi osobom łamiącym w ten sposób prawo. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A