ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Policjanci szukali sprawców napadu na bank na poligonie [DUŻO ZDJĘĆ]

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    23.02.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KMP w Poznaniu

Wielkopolska. Poznań. Komenda Miejska Policji w Poznaniu. Poligon wojskowy w Biedrusku. Napad na bank.

 

 

20 lutego na terenie poligonu wojskowego w Biedrusku miało miejsce szkolenie poznańskich policjantów.

W centrum Poznania miał miejsce napad na bank z użyciem broni palnej. Napastnicy wzięli zakładników i uciekli na teren poligonu - tak wyglądał scenariusz ćwiczeń.

Po przyjeździe na poligon, policjanci otrzymali informacje, że na terenie ukryli się uzbrojeni sprawcy napadu na bank. Wśród nich znajdowali się zakładnicy. Całe zajęcia były podzielone na dwa etapy. W pierwszej części funkcjonariusze otrzymali mapę poligonu z wyznaczonym miejscem, w którym prawdopodobnie ukryli się napastnicy. Po uformowaniu szyku, policjanci pokonali trudne tereny, by przedostać się do wskazanego budynku.

Oprócz tego na policjantów czekało kilka innych zadań, m.in. konfrontacja z uzbrojonymi przestępcami, zatrzymanie sprawców napadu czy przeszukanie pomieszczeń.

 

Po tych zadaniach mundurowi w marszu wraz z 70 kilogramowym fantomem, wyruszyli do wskazanego miejsca, gdzie ranny (fantom) utracił funkcje życiowe. Po natychmiastowej czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowany odzyskał oddech, po czym został przejęty przez zespół Ratownictwa Medycznego.

W tym momencie rozpoczął się drugi etap symulacji. Policjanci otrzymali mapę z oddalonym o 1,5 km miejscem, w którym ukryli się pozostali sprawcy. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze ponownie zmuszeni byli do użycia broni palnej oraz konfrontacji z improwizowanym ładunkiem wybuchowym.

Ćwiczenia miały praktyczną formę zajęć obejmujących takie tematy jak taktyki i techniki strzeleckie z wykorzystaniem systemu FX Simunition, udzielenia pierwszej pomocy na polu walki oraz zabezpieczenia dowodów przestępstwa i miejsca zdarzenia.

Zajęcia zostały przygotowane przez Wydział Kadr i Szkolenia we współpracy z Wydziałem Dochodzeniowo - Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

 

ZOBACZ TEŻ - Bandydta strzelał do policjantów z broni maszynowej [TUTAJ]

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    Możliwość komentowania została wyłączona.