ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Policyjny pościg za nastolatkami w BMW

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    27.10.2019
Redakcja
komentarzy 4 ocen 3 / 100%
A A A

Wielkopolska. Dyżurny komendy powiatowej policji w Krotoszynie otrzymał zgłoszenie o jeżdżącym po Krotoszynie samochodzie marki BMW, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. 

 

 

O pościgu poinformował portal krotoszynska.pl.

 

- Zadzwonił mężczyzna i stwierdził, że mężczyzna kierujący BMW może być nietrzeźwy. Podano komunikat do wszystkich patroli w służbie - mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

Patrole jeżdżące po Krotoszynie rozpoczęły poszukiwania wskazanego BMW. 

 

- Po chwili raz jeszcze zadzwonił zgłaszający, który stwierdził, że pojazd ten może znajdować się w Rozdrażewie - dodaje Piotr Szczepaniak.

 

Jeden z policyjnych patroli udał się więc do Rozdrażewa, gdzie potwierdził, że przy jednej z posesji stoi BMW. 

- To jednak nie był ten pojazd, który wskazywał zgłaszający - mówi rzecznik krotoszyńskiej policji.

 

CZYTAJ TAKŻE: Jeden pił alkohol. Drugi wziął narkotyki. Co zrobili? [KLIKNIJ]

 

W tym samym czasie patrol stojący w Krotoszynie na ulicy Kozala zauważył BMW o numerach rejestracyjnych podanych przez zgłaszającego.

 

- Zastępca naczelnika wydziału prewencji ruchu drogowego i drugi funkcjonariusz dali znak do zatrzymania, do kontroli. BMW się jednak nie zatrzymało, dlatego policjanci rozpoczęli pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych - obrazuje Piotr Szczepaniak.

 

Do policyjnego pościgu ulicami Krotoszyna stopniowo przyłączały się inne radiowozy. Kierowca BMW - 18-letni mieszkaniec Korotoszyna - i podróżujący z nim 19-latek dojechali do Lutogniewa, gdzie, porzucili auto i zaczęli uciekać. 

 

- Policjanci ruszyli za nimi w pościg pieszy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że byli pod wpływem alkoholu. 18-letni mieszkaniec Krotoszyna miał 0,85 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a 19-latek 1,16 mg/l - wskazuje rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji. 

 

Nastolatkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do krotoszyńskiej komendy policji w celu wytrzeźwienia. Następnego dnia zostali przesłuchani.

Okazało się, że BMW prowadził 18-letni krotoszynianin. 

 

- Mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli - mimo wyraźnego znaku danego przez funkcjonariuszy za pomocą latarki ze światłem w kolorze czerwonym - oraz ucieczkę i niereagowanie na sygnały świetlne i dźwiękowe podczas policyjnego pościgu - mówi Piotr Szczepaniak.

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MłodyJarociniak
miesiąc temu ocena: 100%  4
Widać że uczyć sie młodemu nie chce tylko autem po pijaku latać i szpanować swoją głupotą przed pustymi dziewuchami.... Brawo on...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
miesiąc temu ocena: 100%  3
I zamknac pajacow na minimum 5 lat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rrr
miesiąc temu ocena: 80%  2
Pkry to frajery.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lol
miesiąc temu ocena: 100%  1
BMW + natolatki = patola.... Nic nowego... Hahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji