ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Półrogatki opuszczone. Światła ostrzegawcze i tak… 40 minut [WIDEO]

› Aktualności› Na sygnale 8 miesięcy temu    30.05.2019
Redakcja
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
Przejazd kolejowy w Zakrzewie (gm. Jarocin)Przejazd kolejowy w Zakrzewie (gm. Jarocin) fot. Internauta jarocinska.pl

Jarocin. Witaszyczki. Zakrzew. PKP. Przejazd kolejowy. Problemy na przejeździe kolejowym w Zakrzewie

 

 

Pan Daniel zwraca uwagę na problemy, jakie wystąpiły wczoraj, w godzinach popołudniowych na przejeździe kolejowym w Zakrzewie (droga powiatowa Witaszyczki - Zakrzew).

 

 

Na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych widać zamknięte półrogatki. Działają też światła ostrzegawcze, a także sygnały dźwiękowe.

Od kilku lat przejazd jest tam monitorowany automatycznie. Problem w tym, że po przejechaniu pociągu, zapory nie podniosły się.

 

- Taka sytuacja, wedle relacji świadków, trwała kilkadziesiąt minut. - Po obu stronach utworzyły się sznury samochodów. Ludzie nie wiedzieli, co się dzieje - twierdzi Czytelnik.

 

To nie pierwszy taki problem na tym szlaku kolejowym w ostatnich tygodniach. Wcześniej pociąg musiał awaryjnie hamować w Witaszycach. Tam również były problemy z rogatkami.

 

 

W końcu skład zatrzymano, a pasażerowie przesiedli się do innych pociągów [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ].

Po tragedii Puszczykowie [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ], gdzie po zderzeniu pociągu z karetką pogotowia zginęły dwie osoby, rozgorzała dyskusja na temat przekraczania i przejeżdżania przez tory kolejowe, kiedy rogatki są opuszczone. Jak widać na filmie, nikt na szczęście nie zdecydował się na taki manewr.

Co było przyczyną problemów?

 

 O godzinie 18.03 wykryliśmy usterkę na przejeździe kolejowo-drogowym. Jak wynika z naszych ustaleń nieznani sprawcy mieli wyłamać bezpiecznik w rogatce i dlatego ona się nie podnosiła - informuje Radosław Śledziński z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A w Poznaniu.  

 

 

Pracownicy spółki usterkę usunęli o godzinie 18.41

 Kolej zabezpieczyła monitoring, a o uszkodzeniu rogatki poinformowała policję.

  -  Na czas usuwania awarii wprowadziliśmy ograniczenie prędkości pociągów do 20 km/h - dodaje rzecznik prasowy.                

 

 

Czy jako kierowca spotkałeś się z niebezpieczną sytuacją na przejeździe kolejowym?

ankieta dodana 30.05.2019, ilość wszystkich głosów: 84
Tak
65%
Nie
35%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (12)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Możliwość komentowania została wyłączona.
  ~ Do nr
  8 miesięcy temu 12
  Sam pewnie debilu jeździsz jak zwykła ciota na pja
  ~ qqq
  8 miesięcy temu 11
  Ludzie, jak coś komentujecie to upewnijcie się przed dodaniem, że zrobiliście wszystko, żeby wasza wypowiedź nie kaleczyła naszego języka. To jakiś dramat...
  ~ Bez kontynuacji...
  8 miesięcy temu 10
  A co z artykułem o otwartych rogatkach w Witaszycach miesiąc temu? Odpusciliscie? Szkoda.
  ~ nerwus
  8 miesięcy temu ocena: 50%  9
  na rogatkach jest taki napis gdzie w razie czego należy zgłosić. Awaria, wypadek i zablokowanie. kurcze kiedyś jechałem przez te zap...e rogi a ty wylatuje s.... i daje mi jakomś broszurę. Walnąłem w kont, w czasie sprzątania mego cacka poczytałem sobie, nie wiedziałem że z tego główna można się tyle dowiedzieć. Łamię przepisy ale dzięki tej broszurze mogę naginać bezpiecznie dla mnie.
  ~ felek
  8 miesięcy temu ocena: 100%  8
  To ja jadac samochodem mam ogladac rogatki co takm jest napisane ?
  ~ :)
  8 miesięcy temu ocena: 25%  7
  To nie pierwszy jakieś raz 3 tygodnie temu było to samo w jednym dniu pociągi śmigały a tory otwarte a na drugi dzień się zamkły i nie chciały otworzyć...
  ~ Lidjoska
  8 miesięcy temu ocena: 50%  6
  Wiele razy natrafiłam na sytuację ze światła się zapalaly dodatki zaczynały opuszczać a pociąg w tym samym czas I już wjezdzal na przejazd. Paranoja.... aż szok że jeszcze tam nie doszło do tragedii. Kiedyś w nocy musiałam zawrócić prze Jarocin i Goline żeby do Zakrzewa się dostać bo dodatki przez godz się nie otworzyły. Pamiętam że wtedy nawet policja też stała. Haha
  ~ Jaro
  8 miesięcy temu ocena: 75%  5
  Rozumiem sytuację , ale przez 40 minut nikt tego nie zglosił ,? np Policji ,ona powiadamia PkP
  ~ nr
  8 miesięcy temu ocena: 100%  4
  PJA
  ~ Kunde
  8 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Kunde paranoja kunde
  ~ gminnik
  8 miesięcy temu ocena: 38%  2
  Dlaczego "na szczęście"? Uważam, że na "nieszczęście". Dorośli ludzie, którzy mają utrzymać rodziny, leczą ludzi, gaszą pożary, wydają wyroki, służą ojczyźnie z bronią w ręku... są tak wytresowani, pozbawieni własnej inicjatywy, bezradni w obliczu zaciętego mechanizmu. Wystarczyło, żeby jedna osoba stanęła przy torach i zaczęła kierować ruchem. Jadący pociąg widać z daleka. Tą linią nie jeżdżą pociągi wielkich prędkości.
  ~ gminnik
  8 miesięcy temu ocena: 75%  1
  Do minusujacych. Jak będziecie w środku nocy stać na zepsutym przejeździe, z chorą osobą na tylnym siedzeniu... tez będziecie stać godzinę przed szlabanem, jak zbite psy? O Odynie! Przecież na codzień podejmujecie za kierownicą decyzje, od których zależy życie i zdrowie innych ludzi. Boję się was spotkać na drodze. Nie daj bóg dostanę zawału, a między nami będzie zepsuty szlaban, to w życiu nie podejdziecie.