ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pomnik księdza zasłonięty po premierze filmu o pedofilii

› zwielkopolski24› Wielkopolska 2 miesiące temu    14.05.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 15 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. fot. Tomasz Wojtasik/PAP

Wielkopolska. Tomasz Sekielski. Nie mów nikomu. Bracia Sekielscy. Nowy film Sekielskich wzbudził duże kontrowersje w całym kraju. W Licheniu został zasłonięty pomnik ks. Eugeniusza Makulskiego.

 

 

 

Sobotnia premiera filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" w reżyserii braci Sekielskich wzbudziła wiele kontrowersji nie tylko w Polsce, ale również w Europie. W filmie przedstawiono przypadki wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne ZOBACZ PONIŻEJ 

 

"Tylko nie mów nikomu" zawierał również historię związaną z byłym kustoszem sanktuarium Matki Boże Licheńskiej, ks. Eugeniuszem Makulskim.

 

CZYTAJ TAKŻE: Arcybiskup chce zabrać proboszcza. Parafianie protestują [KLIKNIJ]

 

Portal rmffm.pl poinformował, że w nocy z poniedziałku na wtorek został zasłonięty białym materiałem pomnik przedstawiający Jana Pawła II, który otrzymuje makietę z rąk klęczącego ks. Eugeniusz Makulskiego.


Pomnik został odsłonięty i poświęcony w 1999 roku.

 

- Głębokim bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec ks. Eugeniusza Makulskiego MIC - zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ks. Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej" - wyjaśnił rzecznik polskiej prowincji marianów w oświadczeniu po premierze "Tylko nie mów nikomu".

 

Film "Tylko nie mów nikomu" jest dostępny bezpłatnie w serwisie YouTube. 

 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ as
2 miesiące temu ocena: 67%  15
Pedofilie trzeba tępić, wypalić ogniem i żelazem. Najgorsza jest programowa seksualizacja dzieci. Tak jak karta Rabieja z LGBT w Warszawie. W filmie Siekielskiego na 7 pedofili 6 to geje. W Wielkiej Brytanii te programy wprowadzono 10 lat temu i jaki skutek : liczba pedofilów wzrosła do ponad 100 tysięcy. Art. o tym:https://wolnosc24.pl/2019/05/18/prawie-150-tysiecy-pedofilow-w-wielkiej-brytanii-narodowa-agencja-ds-walki-z-przestepczoscia-ujawnia-szokujace-dane/.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alumn
2 miesiące temu ocena: 100%  14
Zapomniałeś dodać że na 7 pedofili 6 to geje a wśród nich 5 to księża. Teraz wygląda to bardziej realnie.
~ Janek
2 miesiące temu ocena: 75%  13
Przyjdzie czas na likwidacje wszystkich pomników tych także nielegalnie postawionych np. w Warszawie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ as
2 miesiące temu ocena: 70%  12
śmiać się chce jak się ogląda konferencje obecnie rzadzącej ekipy. Wciskają ludziom ciemnotę, że oni od trzech lat walczą z pedofilią a ta nowa ustawa tak jakoś przypadkowo zbiegła sie z pokazanym filmem dot. księży pedofilów. Czas najwyższy, by wreszcie sie ktoś zabrał za to szemrane towarzystwo. Wiadomo, że kościół to państwo w państwie. PIS w tej sprawie nic nie zrobił i nie zrobi. Za dużo mogą stracić. Zakryli pomnik w Licheniu, by nie drażnić ludzi. A wełaściwie chodzi o to, by ktoś go nie zniszczył. Wielcy naszego kościoła w tym również papież Jan Paweł II wiedzieli o pedofilach wśrod księży i nic z tym nie zrobili. Ukrywali ich, przenosili do innych parafii itp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ i co dalej
2 miesiące temu ocena: 93%  11
Burza przeszła a śmieci zostały .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes
2 miesiące temu ocena: 80%  10
Został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej. OK, ale co na to wszystko policja, prokuratura itd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kleryk od Petza
2 miesiące temu ocena: 83%  9
Ich ludzkie prawo nie dotyczy, to są " Bogowie" na Ziemi
~ Pomnik po 100 latach minimum
2 miesiące temu ocena: 90%  8
Tak to jest jak się stawia pomniki za żywota.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ppl
2 miesiące temu ocena: 94%  7
Pedofilia dotyczy mnóstwa innych profesji... A w Pleszewie szef pewnego chóru co odwalał całe lata?? WSZYSCY wiedzieli jak głaska przytula itp rzeczy robił dzieciakom... Zasłużony dla Pleszewa... Śmiech... Nikt tu święty nie jest!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ ppl
2 miesiące temu ocena: 100%  6
Dokładnie. Ten Pan miał szczęście, że żył w latach, w których żył. Wtedy wszyscy się śmiali z jego "papierosków"...
~ do Ppl
2 miesiące temu ocena: 83%  5
A ty swoje dalej bronisz tej zgnilizny. Kościół powinien być nieskazitelny.
~ Dieter Bohlen
2 miesiące temu ocena: 92%  4
Oczywiście, że pedofilia dotyczy różnych profesji, ale jeżeli spawacz zgwałci dziecko to "Związek Spawaczy Polskich" nie przeniesie go ze Stoczni Gdańskiej do RBB-STAL w Jarocinie., grożąc mu po drodze paluszkiem. A jego koledzy spawacze z pewnością zawiadomią o tym organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Zbrodni a na dziecku dokonana przez pedofila ze spawarką zapewne zostanie ukarana, a jak ma się zbrodnia na dziecku dokonana przez pedofila w koloratce ??
~ Arkadiusz Makarewicz
2 miesiące temu ocena: 50%  3
Oczyszczanie Kościoła z pedofili nie da dużo... Trzeba zakazać wszelkich sekt i religii (dużych sekt), które podają wierzenia niezgodne z rzeczywistością i przyczyniają się do różnych patologii bardziej, niż w innych środowiskach... Kościoły powinny być muzeami, a nie obiektami czynnego kultu sekty watykańskiej...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ Arkadiusz Makarewicz
2 miesiące temu ocena: 64%  2
A film można obejrzeć tu: https://youtu.be/BrUvQ3W3nV4...
~ Q2Q2Q
2 miesiące temu ocena: 78%  1
BRAWO ..ZLIKWIDOWAĆ TEN POMIK ŻEBY NIE PRZYPOMINAŁ OFIAROM TYCH PRZEŻYĆ ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji