ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pomóź Gabrysi. Potrzeba ponad pół miliona złotych

› zwielkopolski24› Wielkopolska 5 miesięcy temu    23.06.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. https://www.siepomaga.pl/uszka-gabrysi

Wielkopolska. Gabrysia Dutkiewicz ma 5 lat. Mieszka w Jarocinie. Urodziła się z bardzo rzadką wadą wrodzoną - brakiem małżowin usznych oraz zarośniętymi przewodami słuchowymi. Po konsultacjach z lekarzami ze Stanów Zjednoczonych okazało się, że niestety przewodów nie da się odtworzyć, ale możliwe jest wykonanie rekonstrukcji małżowin usznych.

 

 

W Polsce nie jest wykonywana taka operacja - lekarze przeprowadzają zupełnie inny rodzaj leczenia operacyjnego. Gabrysia nosi aparat słuchowy, dzięki czemu jej mowa i rozwój odbiegają od rozwoju rówieśników tylko w niewielkim stopniu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo. Ineterweniował śmigłowiec [KLIKNIJ]

 

- Nie ukrywajmy – wygląd dla dziewczynek jest ważny. Jakiś czas temu Gabrysia zaczęła pytać o uszka. Jeszcze nie jest świadoma, jakie przykrości mogą ją spotkać później w szkole czy w życiu dorosłym z powodu braku uszu, dlatego chcemy działać. Gabrysia ma też porażenie nerwu twarzowego, a lekarze z USA mogą przywrócić jej uśmiech i wyrównać mimikę twarzy. Gabrysia potrzebuje dwóch operacji – po jednej na ucho, co wiąże się z dwoma wyjazdami i dwoma pobytami w Stanach, po każdej z operacji musimy być miesiąc na miejscu. Będzie potrzebna też trzecia operacja, bo lekarze muszą przenieść Gabrysi aparat (implant) w inne miejsce i wybrać skórę z przewodu słuchowego, aby nie wytworzył się guz po rekonstrukcji. Nie jesteśmy w stanie sami zebrać całej kwoty, dlatego bardzo liczymy na waszą pomoc - napisali rodzice Gabrysi.

 

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Na operację potrzeba 567 tys. zł. Jeśli chcesz pomóc KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!