ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

"Popisz się talentem" - zgłoś swoje opowiadanie i wygraj publikację

› zwielkopolski24› Wielkopolska 2 miesiące temu    12.04.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Wielkopolska. Rusza "Popisz się talentem" - największy konkurs literacki w kraju dla uczniów szkół podstawowych.

 

 

 

Trzecia edycja konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych "Popisz się talentem" ruszyła 2 kwietnia. W tym roku dzieci mają napisać opowiadania o swoich największych marzeniach. Jury wybierze 30 laureatów, których opowiadania zostaną opublikowane w prawdziwej książce.

 

Objętość opowiadań nie może być większa niż 500 słów (2800 znaków bez spacji), prace należy zgłosić do 28 kwietnia za pośrednictwem www.nowaera.pl/popiszsietalentem [KLIKNIJ]. Na stronie znajduję się także pełen tekst zadania konkursowego oraz regulamin. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych - dla klas 1-4 oraz 5-8.


 

- Dotychczasowe edycje konkursu Popisz się talentem pokazały, że w każdym zakątku naszego kraju mieszkają dzieci, w których drzemie prawdziwy talent literacki. Trzeba tylko pozwolić mu zaistnieć. Dlatego naszym celem jest wsparcie uczniów - tak by zechcieli spróbować swoich sił i odważyli się sięgnąć po pióro. Najbardziej liczy się dla nas sam pomysł na opowiadanie, ale żeby pomóc uczestnikom konkursu, na naszej stronie internetowej publikujemy również szereg praktycznych porad na temat pisania - zachęca uczniów do udziału w konkursie Małgorzata Jankowska specjalista ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Popisz się talentem.
 

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Jest termin i pierwszy wykonawca Wieży Rocka 2019 [GALERIA, SONDA] [KLIKNIJ]

 

Laureaci zostaną ogłoszeni 3 czerwca, a jesienią ukaże się książka ze zwycięskimi opowiadaniami. Dochód ze sprzedaży książki wydawnictwo Nowa Era przekaże na rzecz Fundacji Mam Marzenie.


 

- O czym marzą dzieci? Przez ponad 15 lat istnienia Fundacji Mam Marzenie, przekonaliśmy się, że ich wyobraźnia nie zna granic! Przed nami stoi ważne zadanie, aby te marzenia urzeczywistniać. Cieszymy się, że pomoże nam w tym w tym konkurs Popisz się talentem i książka z opowiadaniami o marzeniach dzieci, która ukaże się na jesieni - komentuje Wiesia Borysiak z Fundacji Mam Marzenie.

 


Wydawnictwo Nowa Era stworzyło konkurs "Popisz się talentem" w 2017 roku. Obecnie jest to największy konkurs literacki dla dzieci w Polsce. Celem jest wspieranie młodzieży i dzieci w odkrywaniu w nich potencjału literackiego, rozbudzaniu ich kreatywności oraz talentu, a także poszerzanie kompetencji oraz zainteresować czytelniczych.

 

 

Jury konkursu Popisz się talentem 2019:

  • Monika Hałucha– członkini Polskiej Sekcji IBBY promującej wartościowe książki dla niedorosłych, redaktorka merytoryczna w wydawnictwie edukacyjnym Nowa Era i magazynie „Świerszczyk”, współautorka aktywnościowych książek dla dzieci „Cyrk na kółkach”, „Porachunki robota Mata”, „Heca w kurniku”. Bibliofilka i kolekcjonerka pięknych publikacji.
  • Małgorzata Jankowska – specjalistka PR i komunikacji w wydawnictwie edukacyjnym Nowa Era, inicjatorka konkursu „Popisz się talentem”, koordynatorka licznych projektów edukacyjnych.
  • Małgorzata Węgrzecka – redaktor naczelna (od 2008) wydawanego przez wydawnictwo Nowa Era magazynu dla dzieci „Świerszczyk”, pisarka.
  • Rafał Witek– autor powieści, zbiorów wierszy, opowiadań i słuchowisk radiowych dla dzieci.

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!