ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Powołano nowego komendanta głównego straży pożarnej

› zwielkopolski24› Wielkopolska 3 miesiące temu    5.12.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 1 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Wielkopolska. Premier Mateusz Morawiecki powołał nowego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

 

 

Premier Mateusz Morawiecki na wniosek szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał brygadiera Andrzeja Bartkowiaka na stanowisko Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. 

Zastąpi na tym stanowisku gen. brygadiera Leszka Suskiego, który odszedł na emeryturę.

 

Andrzej Bartkowiak ma 47 lat i urodził się w Gnieźnie, a swoją przygodę z Państwową Strażą Pożarną rozpoczął w 1996 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Popularny lek może posiadać groźny związek rakotwórczy [KLIKNIJ]

 

 

- W 2003 ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a następnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki, w 2006 roku uzyskał licencjat, a w 2008 roku tytuł magistra. Studia podyplomowe ukończył w 2014 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie - czytamy na portalu remiza.com.pl.

 

W 2010 roku Andrzej Bartkowiak został wyróżniony nagrodą za szczególne zaangażowanie w działaniach przeciwpowodziowych prowadzonych na terenie m.st. Warszawy. W 2011 r. odznaczony Brązowym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”.

Od 2016 roku pełnił funkcję Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie swojej służby awansował i obecnie posiada stopień brygadiera.

 

 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.