R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Powrót odry? Prawie 155 przypadków zachorowań w całym kraju

› zwielkopolski24› Wielkopolska 4 miesiące temu    12.11.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 8 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Odra. Ostrów Wielkopolski. Kilkanaście przypadków odry w ostatnich dniach. 

 

 

R E K L A M A

 

W całej Polsce pojawiło się już 150 przypadków zachorowań na odrę. Jeden odnotowano także w Ostrowie Wielkopolskim. Na razie nie można mówić o żadnej epidemii, jednak specjaliści nie wykluczają, że choroba może zacząć zbierać żniwa. 

Portal faktykaliskie.pl informuje, że w tym roku pojawiło się  już prawie 155 przypadków odry, a w tym samym okresie ubiegłego roku było ich zaledwie 59. 

 

- Im więcej osób zaszczepionych tym bezpiecznej. Tworzy się tzw. odporność populacyjna. Jednak osoby niezaszczepione zawsze będą narażone na zarażenie się groźnym wirusem -wyjaśnia Mirosław Gabrysiak, lekarz internista.

 

Rozwój choroby nie powinien nastąpić, ponieważ zaszczepione osoby nie chorują i dzięki temu nie ma transmisji wirusa. Przypomnijmy, że te szczepienia są obowiązkowe. 

 

- A jeżeli chodzi o zgłaszalność rodziców, którzy nie szczepią swoich dzieci to porównywalnie w 2015 było to 47 osób, a w 2016 już 155 i 166 osób w roku ubiegłym. Mówię o osobach, ponieważ każdego rodzica, i matkę i ojca, traktuje się osobno i wobec każdego z nich prowadzi się postępowanie egzekucyjne - przedstawiła statystyki portalowi faktykaliskie.pl, Anna Napierała z PSSE w Kaliszu.

 

Jeżeli rodzcie nie zdecydują się zaszczepić dziecka, o fakcie zostaje poinformowany sanepid, który wysyła pismo do rodziców. Jeśli ten krok nie przyniesie skutków, sprawa trafia do wojewody.

Za niezaszczepienie grozi kara od 100 zł do 5 tysięcy złotych. 

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ PiS Wina
4 miesiące temu ocena: 50%  8
To wszystko pisiorów wina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczepionka
4 miesiące temu ocena: 58%  7
Kto do tego dopuścił. Pogońić tych matołów antyszczepionkowych i ukarać za spowodowanie zagrożenia życia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To nie tylko UKRAIŃCY
4 miesiące temu ocena: 100%  6
To nie tylko Ukraińcy się nie szczepią! W Jarocinie coraz więcej jest nawiedzonych rodziców, szczególnie kobiet - jak zachorują ich dzieci, to wtedy zrozumieją, jaką krzywdę zrobili swoim i innym dzieciom!!!
~ Janek
4 miesiące temu 5
Szczepionka dobrze mówi. Skoro ukraińcy do Polski przywieźli, a zbuntowane Polaki postanowili nie szczepić swoich dzieci - to teraz nie szczepieni, nie dbający o higienę ukraińcy ześlą plagę na dzieci antyszczepionkowych rodziców.
~ jakub
4 miesiące temu ocena: 100%  4
dokładnie pan szczepionka i prawda :)
R E K L A M A
~ Prawda 2
4 miesiące temu ocena: 63%  3
Dokładnie matolem to jesteś Ty!!!
~ PRAWDA
4 miesiące temu ocena: 57%  2
MATOŁEM TO JESTEŚ RACZEJ TY. WSZYSTKIE PRZYPADKI ODRY W POLSCE TO OGNISKA PRZYWIEZIONE PRZEZ UKRAIŃCÓW !!! ONI SĄ NIE SZCZEPIENI NIE LECZENI I NIE PRZESTRZEGAJĄ PODSTAWOWYCH ZASAD HIGIENY. TV ZROBIŁO CI WODĘ Z MÓZGU I NIE WIESZ GDZIE LEŻY PRZYCZYNA M@TOŁKU.
~ Śmiech
4 miesiące temu ocena: 43%  1
Nie ma o czym pisać to nadają o Odrze Ostrowie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A