ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pożar na polu. Kombajn przewrócił słup energetyczny

› zwielkopolski24› Wielkopolska 4 miesiące temu    19.07.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Monika Więckowska-Fiszer Fotografia

Wielkopolska. Kilka hektarów zboża na pniu oraz obornik spaliły się podczas pożaru, jaki wybuchł dziś przed południem w Bielawach Szelejewskich (powiat gostyński). Ogień pojawił się na polu podczas prac żniwnych.

 

 

 

Po godz. 10.00 dyżurny powiatowej komendy straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze zboża w Bielawach Szelejewskich. Ogień szalał na polu, należącym do Zakładu Hodowli Roślin „Danko” - informuje portal gostynska.pl. Na miejsce zadysponowano zastępy OSP z Pogorzeli, Szelejewa, Bodzewa, Zalesia, Borku, Piasków. Dojechali też zawodowi strażacy z JRG Gostyń.

 

- Działania polegały na gaszeniu zboża na pniu wodą. Zadysponowane siły i środki w pierwszej fazie zgłoszenia, pozwoliły na szybkie opanowanie ognia - wyjaśnia kapitan Marcin Nyczka, rzecznik prasowy KP PSP w Gostyniu. W akcji gaszenia pożaru solidarnie pomagali pracownicy gospodarstwa rolnego i okoliczni rolnicy. Strażacy podkreślają rozsądne zaangażowanie i poświęcenie. - Podorywali teren, żeby ogień nie rozprzestrzeniał się na dalszą część pola. Przyjechali też beczkowozami z wodą - dodaje rzecznik prasowy powiatowej komendy straży pożarnej.
 

 

 

W tym przypadku przyczyna wybuchu pożaru na polu jest wiadoma. Ogień pojawił się podczas prac żniwnych, kiedy na polu zboże młócił kombajn. - Jeden z kierowców maszyny rolniczej zahaczył o słup energetyczny, ten przewrócił się. Nastąpiło zerwanie linii energetycznej, zwarcie, pojawiły się iskry i od tego zapaliło się rosnące zboże - powiedział kapitan Marcin Nyczka. Ogień zagrażał zwierzętom gospodarskim.

Właściciel straty poniesione w trakcie zdarzenia oszacował na ok. 25 tys. zł.

 

zdjęcia w galerii - Monika Więckowska - Fiszer Fotografia

fot. Tomasz Cyprian

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!