ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pożar w zakładzie. Pracownik nie żyje. Winny prawdopodobnie czad

› zwielkopolski24 ponad rok temu    3.04.2018
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Uniwersalne portalu

Wielkopolska. W nocy z 2 na 3 kwietnia w jednej z firm w Śmiglu (pow. kościański) doszło do pożaru.

 

 

 

- Z niewiadomych dotąd przyczyn w szatni zapaliły się szafki. Ze względu na szczelność pomieszczenia pożar nie mógł się rozwinąć, w wyniku czego powstał tlenek węgla. Czad przedostał się do sąsiednich pomieszczeń, m.in do portierni, w której przebywał mężczyzna – informuje portal kosciannasygnale.pl

Pracownicy, prawdopodobnie wychodzący z nocnej zmiany około godziny 6.30, zauważali nieprzytomnego mężczyznę, który pracował jako portier. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe - pogotowie i straż pożarną. O zdarzeniu poinformowano też miejscową policję.

- Strażacy potwierdzili obecność trującego gazu w pomieszczeniach. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 56-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego – dodaje kosciannasygnale.pl.

Prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny jest zatrucie tlenkiem węgla. Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu zwłok pracownika do sekcji, która ma odpowiedzieć dokładnie na pytanie - co spowodowało tragedię.

- Mogę potwierdzić, że we wtorek miało miejsce takie zdarzenie. Na miejscu czynności prowadziła policja i prokurator. Na razie oficjalnie nie możemy potwierdzić, co było przyczyną zgonu i czekamy na wyniki sekcji zwłok - mówi Radosław Nowak, oficer prasowy KPP Kościan cytowany przez portal naszemiasto.koscian.pl

Okoliczności tragedii wyjaśnia miejscowa prokuratura, która korzysta między innymi z opinii biegłych w zakresie pożarnictwa.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!