ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pożar zakładu produkującego meble na cały świat. Pracę straci kilkaset osób

› zwielkopolski24› Wielkopolska 14 dni temu    27.11.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie poglądowe

Wielkopolska. W nocy wybuchł pożar zakładu produkcyjnego w Turku. Ewakuowano łącznie blisko 150 osób.

 

 

 

Do groźnego pożaru zakładu produkcyjnego doszło dzisiaj (środa, 27 listopada) około 2.00 w nocy w Turku. Na terenie zakładu zajmującego się produkcją mebli znajdują się między innymi chromownia oraz lakiernia.

O sprawie poinformował portal TVN24. Na miejsce zostały zadysponowane 42 zastępy straży pożarnej - 160 strażaków.

Na szczęście pożar został opanowany i nikomu nic się nie stało. Łączeni z zakładu ewakuowano około 80 pracowników oraz 50 mieszkańców pobliskich bloków. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Jest apelacja od wyroku dla mężczyzny zabijającego karpie na targu [KLIKNIJ]

 

- Pewnym utrudnieniem i niebezpieczeństwem są butle acetylenowe, które są na miejscu. Jest ich siedem, wszystkie są dozorowane i schładzane, żeby nie doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji - powiedział na konferencji prasowej brygadier Andrzej Bartkowiak, komendant wojewódzki PSP. Poinformował, że "straty materialne są ogromne". - Ta hala ma blisko 20 000 metrów kwadratowych. Firma produkuje meble biurowe na cały świat. Możemy sobie tylko wyobrazić, że te straty są ogromne - mówił Bartkowiak.

 

Zakład produkcyjny zatrudnia około 1250 osób. Dariusz Kałużny, starosta powiatu tureckeigo powiedział na konferencji, że pożar hali spowoduje, że „pracę straci około 300 pracowników”.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ???
14 dni temu ocena: 50%  2
Co to za firma ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jjj
13 dni temu 1
Profim Produkują do IKEA