R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Próba politycznej korupcji. Stołek za meldunek

› zwielkopolski24› Wielkopolska 7 miesięcy temu    13.09.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. krotoszynska.pl

Wielkopolska. Zamelduj mnie na potrzeby kampanii, a jak wygram, to dostaniesz pracę - mniej więcej taki wydźwięk miała prośba Tomasza Buchwalda, kandydata do sejmiku z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej wobec Krzysztofa Kubika, do niedawna działacza krotoszyńskich struktur PiS.

 

R E K L A M A

 

 

Z informacji jakie podaje portal krotoszynska.pl, Krzysztof Kubik upublicznił konwersację SMSową z kandydatem SLD do sejmiku województwa wielkopolskiego.

 

- Zgodziłbyś się zameldować mnie u siebie? Wtedy do gazet pójdzie informacja, że jestem mieszkańcem Krotoszyna. Chcę zdobyć te głosy – napisał Tomasz Buchwald.

 

Tomasz Buchwald jest zameldowany w Jarocinie. Aby powalczyć o głosy w powiecie Krotoszyńskim, potrzebowałby meldunek. W zamian za zameldowanie go w Krotoszynie, proponował Kubikowi stanowisko. 

 

- Ja się odwdzięczę. Na wiosnę będziesz mógł być kierownikiem oddziału naszej fundacji, która będzie miała oddział w Krotoszynie - napisał.

 

Krzysztof Kubik odmówił, udostępnił całą konwersację Lewicy na facebooku. I odniósł się do propozycji Buchwalda.

- Pisze do Was zupełnie obcy człowiek z prośbą o meldunek na potrzeby kandydowania w wyborach. Co robisz? Grzecznie odmówiłem, niestety byłem dalej nagabywany, by się uwiarygodnić udostępnił moje zdjęcie z podpisem: „Krzysztof dziękuje za poparcie”. Paranoja. Myślałem że śnię. Zastanawiałem się czy to udostępnić, ale to „poparcie” przelało czarę goryczy. Mnie nie można kupić, a i liczę, że mieszkańcy Krotoszyna są mądrzy i dobrze wybiorą swoich przedstawicieli, a nie spadochroniarzy i to tak perfidnych - napisał na portalu społecznościowym.

 

- Pan Buchwald nie jest już kandydatem do sejmiku. Po materiałach jakie pojawiły się w internecie przeprowadziłem z nim rozmowę i podziękowałem mu za współpracę, która już na starcie się zakończyła - informuje Wiesław Szczepański.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A