R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Prowadzili ciężarówkę bez przerwy 12 godzin każdy. Kara dla zespołu kierowców

4 miesiące temu    15.05.2018
komentarzy 4 ocen 3 / 100%
A A A

Inspektorzy transportu drogowego prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. I choć ci kierowcy nie pili, to interwencja WITD wyrwała ich z pewnością z letargu i nonszalancji. Każdy z szoferów zespołu prowadził blisko 12 godzin bez przerwy. To mogło się skończyć tragedią. Skończyło się wysokim mandatem.

 

R E K L A M A

 

Do zatrzymania podejrzanego transportu doszło 11 maja na autostradzie A2. Funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego nazwali to skomplikowanym przypadkiem manipulacji danymi przez załogę polskich kierowców.

 

Tirem przewożono owoce z Holandii do Polski. - Jak się okazało kierowcy w ostatnich 24 godzinach prowadzili pojazd bez przerwy. Jechaliby nadal, gdyby nie kontrola inspekcji w Żdzarach na autostradzie A2 – relacjonuje WITD. - Kierowcy początkowo jechali na swoich kartach zgodnie z zasadami załogi, jednak gdy skończyły im się możliwości uczciwej jazdy, postanowili wykorzystać kartę innego kierowcy, przez cztery i pół godziny symulując, że on też prowadził. A gdy tego było jeszcze mało, postanowili kontynuować jazdę bez włożonych kart do tachografu z zamontowanym magnesem na impulsatorze skrzyni biegów.

 

Jak wyliczyli inspektorzy w oszukańczych każdy z kierowców prowadził pojazd w sumie prawie po 12 godzin, co jest niedopuszczalne. Każdy z mężczyzn otrzymał surowy mandat 2 000 złotych. Jak dodaje inspekcja, wszczęte zostały postępowania administracyjne wobec firmy zagrożone karą ponad 10 000 złotych.

 

Kierowcy zostali zobowiązani do odbycia prawidłowego odpoczynku dobowego w miejscu kontroli.

R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bzyk
4 miesiące temu 4
Śmiech na sali. Wysoki mandat :) Jak zapewne było: "chłopaki macie extra po 5 koła na łeb jak mi to szybko przewieziecie. Mandatem się nie przejmujcie biorę na siebie"...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szofer
4 miesiące temu ocena: 25%  3
Ada tak nie wypada. Żałosne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ada
4 miesiące temu ocena: 73%  2
Czym sie rozni jazda osobowka od ciezarowki dla kierowcy ciezarowki to przestepstwo o dla osobowk8 wielki wyczyn bo np 30 godz kierowal.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala ma kota
4 miesiące temu ocena: 60%  1
Tym, co odróżnia pilotowanie dwuosobowej awionetki od pilotowania Airbusa A 380.
R E K L A M A