R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rano CBA weszło do domu byłego komendanta policji

8 miesięcy temu    16.05.2018
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Zbigniew Maj w 2015 roku, kiedy został komendantem głównym policjiZbigniew Maj w 2015 roku, kiedy został komendantem głównym policji fot. policja.pl

Wielkopolska. Kalisz. Dzisiaj rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do mieszkania byłego komendanta głównego policji Zbigniewa Maja. Funkcjonariusz ma być przesłuchany. RMF24 podaje, że chodzi o przestępstwo urzędnicze.

 

R E K L A M A

 

Kaliskie media relacjonują to, co działo się dzisiaj rano na osiedlu Marii Konopnickiej. Przed blokiem pojawiło się kilka pojazdów Centralnego Biura Śledczego i ambulans. Na zdjęciach widać zamaskowanych funkcjonariuszy CBŚ.

Jedno z mieszkań w bloku ma należeć do Zbigniewa Maja, przed niespełna trzema laty Komendanta Głównego Policji.

„Po przeszukaniu Maj ma być przewieziony na przesłuchanie i usłyszeć zarzut. Z informacji RMF FM wynika, że chodzi o przestępstwo urzędnicze: przekroczenie uprawnień, polegające na przekazywaniu informacji. W ramach tego samego śledztwa agenci CBA zatrzymali dwóch byłych szefów delegatur Biura z Poznania i Łodzi. W ich przypadku chodzi również o przekazywanie informacji” - podaje rmf24.pl.

Z kolei kalisz24.info informuje, że gdańscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Zbigniewa M. w Kościelnej Wsi (powiat pleszewski).

„Obecnie trwa tam przeszukanie. Po jego zakończeniu były szef policji ma zostać przewieziony do Rzeszowa na przesłuchanie i tam usłyszeć ma zarzuty m.in przekroczenia uprawnień oraz przestępstwa urzędnicze” - podaje portal.  

Akcja CBA cały czas trwa - informuje reporter zpleszewa.pl

Sprawa ma dotyczyć czasu, kiedy Maj był szefem policji. Media spekulują, że może chodzić o przeciek informacji dotyczącej sprawy prowadzonej przed laty przez policję, a w której posiadaniu miał być komendant.

 

Maj został komendantem głównym w 2015 roku. Zrezygnował po kilku miesiącach. Dziennikarze przytaczali wówczas wypowiedź koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego o „poważnych zarzutach” pod adresem policjanta.

AKTUALIZACJA 12.00

- CBA zostało wykorzystane do walki politycznej. To nie jest przypadek, że ta akcja została przeprowadzona dzisiaj – mówi w oświadczeniu dla mediów żona zatrzymanego komendanta i zdradza, że były szef policji zamierzał wystartować w wyborach na prezydenta Kalisza

WIĘCEJ O SPRAWIE - CZYTAJ TUTAJ

[ZOBACZ WIDEO]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Truviel
8 miesięcy temu ocena: 50%  3
Ta... Ze względu że chciał zostać prezydentem zadupia Kalisza, ktoś fatygowal CBA z Gdańska żeby go przymknac... Mogła by się żona nie ośmieszac przed kamerami...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szmalcownik krawiec
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
krawiec w kaliszu jego żone powołał i odwołał z prezesa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
8 miesięcy temu ocena: 57%  1
w sobotę artykuł o braku zarzutów wobec Maja, Środa zatrzymanie i postawienie zarzutów. Zbychu musiał komuś mocno nadepnąć na odcisk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A