ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Rodzina straciła wszystko w pożarze. Możesz pomóc [ZBIÓRKA]

3 miesiące temu    23.05.2019
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot.  fot. Elżbieta Rzepczyk/jarocinska.pl

Wielkopolska. Jarocin. Pożar domu jednorodzinnego. Rodzina straciła cały dorobek życia. 

 

 

W pamięci jarociniaków na długo pozostanie widok płonącego domu przy ul. Żerkowskiej. 17 maja wyniku pożaru ojciec samotnie wychowujący dwoje dzieci stracił dach nad głową. Mieszkanie na poddaszu doszczętnie spłonęło. Pomagamy odbudować rodzinie dom, aby na nowo mogli rozpocząć normalne życie. 

 

 

Rodzina straciła dach nad głową. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzeniał i domownicy nie mieli szans na ocalenie żadnych elementów mieszkania czy wyposażenia, a nawet osobistych rzeczy. Na szczęście wszyscy zdążyli opuścić płonący lokal ratując własne zdrowie i życie. Zostało im tylko to, co mieli na sobie oraz obrazek Matki Boskiej Licheńskiej i biblia, które cudem ocalały w pożarze.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wielkopolski kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Łaszkowie k. Kalisza. Poruszono ważne tematy [KLIKNIJ]

 

Mimo szybkiej interwencji straży pożarnej nie zdołano uratować mieszkania na poddaszu. Ojciec razem z dziećmi w wieku 12 i 15 lat znaleźli schronienie u rodziny.Całe poddasze nie nadaje się do zamieszkania. Trzeba je odbudować. Dół domu, gdzie mieszkają rodzice właściciela spalonego mieszkania, został częściowo zalany w trakcie akcji gaśniczej.

 

[O pożarze domu na ulicy Żerkowskiej przeczytasz TUTAJ]

 

Pożar wybuchł nagle. Ogień zauważyła 12 -letnia Wanesa. "Babciu palimy się"-powiedziała, a potem już wszystko potoczyło siż błyskawicznie. Rodzina, w tym samotny ojciec z dwójką dzieci stracili dach nad głową w piątkowym pożarze domu w Jarocinie. Zostało im tylko, co mieli na sobie. Co ocalało z poddasza?. Nadpalony obrazek Matki Boskiej Licheńskiej i biblia.
 

 

Do pomocy rodzinie włączyli się Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie, gmina Jarocin oraz ludzie o wielkich sercach, którzy w indywidualny sposób wspomagają rodzinę.

 

Również Gazeta Jarocińska postanowiła wesprzeć rodzinę. Zajęliśmy się koordynacją zbiórki pieniędzy na odbudowę poddasza, remont domu, zakupy niezbędnych sprzętów RTV i AGD oraz meble.

 

Liczymy na wasza pomoc!!! 

Rodzinę możesz wesprzeć TUTAJ [KLIK]

 

Co każdy może zrobić? Wystarczy wejść za pomocą linku na stronę zrzutka.pl. Wpłacić dowolną sumę pieniędzy i udostępnić zbiórkę pieniędzy w swoich mediach społecznościowych.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.