ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rok rządów w powiecie. Starosta tłumaczy dlaczego aktywnie uczestniczy w uroczystościach[ZDJĘCIA]

2 miesiące temu    23.11.2019
Anna Konieczna
komentarzy 34 ocen 2 / 50%
A A A
Od lewej: wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, starosta Lidia Czechak i członek zarządu powiatu Mariusz StoleckiOd lewej: wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, starosta Lidia Czechak i członek zarządu powiatu Mariusz Stolecki fot. A. Konieczna

Blisko 13 milionów złotych pozyskanych na inwestycje - to największy - zdaniem Lidii Czechak - sukces jej rocznych rządów w powiecie jarocińskim. - Największą bolączką był na pewno szpital i jego trudna sytuacja finansowa - przyznała.

 

 

Zarząd powiatu w składzie: starosta Lidia Czechak, wicestarosta Katarzyna Szymkowiak praz etatowy członek Mariusz Stolecki podsumowali rok rządów w powiecie jarocińskim.

 

 

Lidia Czechak przyznała, że to był bardzo dobry rok.

 

 

[prezydent Andrzej Duda przyjechał do Jarocina na zaproszenie straosty Lidii Czechak - szczegóły TUTAJ]

 

 

- Postawiliśmy sobie dwa główne cele. Pierwszy to taki, że będziemy inwestowali w oświatę, szpital i drogi. A drugi to Zależało nam na dobrych kontaktach z gminami, z mieszkańcami, chcieliśmy być bliżej ludzi. Stąd nasz aktywny udział w wielu uroczystościach i imprezach - stwierdziła.

 

 

Jej zdaniem dużym sukcesem jest wielkość pozyskanych środków z zewnątrz na inwestycje na terenie każdej z gmin powiatu [więcej na ten temat czytaj także TUTAJ].

 

 

- Kiedy przejęliśmy budżet po naszych poprzednikach, w którym wydatki na inwestycje wynosiło 4 miliony. W ciągu roku udało nam się je zwiększyć do 17 milionów. Uważam to do duży sukces - podkreśliła Lidia Czechak.

 

 

Listę wykonanych inwestycji [szczegóły czytaj TUTAJ] przedstawiła jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak.

 

Dodatkowo powiat pozyskał 6 kolejnych milionów złotych na projekty oświatowe. Podczas konferencji prasowej omówił je członek zarządu powiatu Mariusz Stolecki.

 

 

[o wizycie jarocińskich władz powiatu u premiera - czytaj TUTAJ]

 

 

Wszyscy troje dziękowali za współpracę gminom, radnym oraz pracownikom starostwa i jednostek podległych powiatowi - szkół, urzędu pracy, czy centrum pomocy rodzinie.

 

 

[ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UBIEG:ŁOROCZNYCH WYBORÓW WŁADZ POWIATU JAROCIŃSKIEGO]

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Powiązane

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (34)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Możliwość komentowania została wyłączona.
  ~ ad
  miesiąc temu ocena: 71%  34
  Szanowni Państwo ze zdjęcia nie zależnie od tego czy ktoś jest waszym zwolennikiem czy nie, odnosi pewnie takie samo wrażenie jak ja, Wasze miny mówią że wcale nie jest tak super,że to co mówicie to ściema, że do pracy przychodzicie z musu, że ktoś Wam ukradł śniadanie itd itp. Popracujcie nad wizerunkiem bo wygląda to kiepsko. Nikt Wam nie każe szczerzyć się jak głupi do sera, ale mam wrażenie że to jakaś stypa jest.
  ~ królewicz
  miesiąc temu ocena: 100%  33
  zawsze najlepszą metodą i uczciwą jest zachowywanie się po prostu normalnie, jeżeli ktoś wie co to znaczy
  ~ Mniam
  miesiąc temu ocena: 100%  32
  Aktywne dziouchy he he he
  ~ Miro, Jaco, Wito
  miesiąc temu ocena: 100%  31
  Jak to jest otaczać się podejrzanymi o przestępstwo?
  ~ Józef Wejnar
  2 miesiące temu ocena: 80%  30
  Jeżeli oddadzą 3 mln zł i doprowadzą do niewybudowania tej drogi przez Hilarów do Woli, to trzeba będzie zarząd odwołać o ile sam nie poda się do dymisji z powodu braku kompetencji.
  ~ na taczki ich !
  miesiąc temu ocena: 100%  29
  To będzie skandal na całe województwo wilekopolskie bo marszałki w swojej gazetce propagandowej chwalą się na całą wielkopolskę że największą dotację przyznali powiatowi jarocińskiemu. Tak trzynać nieudaczniki z powiatu! Oddajcie darmową kasę innym !! A my Was wywieziemy na taczkach !
  ~ opowieści polityczne i mydlenie
  2 miesiące temu ocena: 88%  28
  SZPITAL ! Puki co nic nie zrobili. Szpital na skraju bankructwa z długami kwalifikującymi do likwidacji, oraz z wybudowanym nowym skrzydłem szpitala , które stoi PUSTE ! OŚWIATA ! Odpowiedzialny za czystki polityczne M. Drzazga wraz całym zarządem z PO-PiS i PSL doprowadził do straty powiat na kwotę blisko 400.000,00 zł z powodu odszkodować za zwolnienia niezgodne z prawem. Sprawiedliwość jednak go goni i prokurator stawia zarzuty. DROGI ! Niewiele zrobiono, a katastrofalny stan finansów powiatu powoduje, że prawdopodobnie nie wezmą darmowych 3 mln zł na drogę 443-Hilarów - Wola Książęca, gdyż nie ogłaszają przetargu. Uczestnictwo w akademiach i uroczystościach jest za to duże, starościny nawet parami chodzą, bo przecież niewiele mają do roboty.
  ~ :)
  miesiąc temu ocena: 0%  27
  póki nie puki... może jakieś zawalone dyktando?
  ~ PiSowskie obiecanki
  2 miesiące temu ocena: 75%  26
  A te pozyskane miliony to tak w rzeczywistości czy kolejna tania propaganda na miare miliona elektrycznych autek Morawieckiego albo tanich mieszkań? 'Ludzie mają pracować za miske ryżu' to słowa obecnego premiera z czasow jak byl prezesem wielkiego banku, to jest prawdziwa twarz tej władzy a nie jakieś frazesy o dbaniu o zwykłych ludzi
  ~ ????
  2 miesiące temu ocena: 92%  25
  Niech lepiej się wytłumaczy czemu po wyborach 4 miesiące trzymała na stanowisku prezesa platformersa który POgrążał swoim nieudacznictwem w czynach a raczej brakiem czynów finanse spółki.
  ~ PiS odpowiada za katastrofę szpitala
  2 miesiące temu ocena: 100%  24
  Przecież 3 lata temu PIS jako koalicjant powołał Mazurka na prezesa szpitala a obecny prezes SZymczak z PiS był wtedy w Radzie Nadzorczej Szpital Jarocin sp. z o.o.o .
  ~ Miro
  2 miesiące temu ocena: 87%  23
  Tą konferencję to Mirek D. wam kazał zrobić? Nadal mówi kto może a kto nie pracować w urzędzie?
  ~ Zdjecie nr 6
  2 miesiące temu ocena: 79%  22
  Jak gleboko można trzymać rece komuś w d...e.
  ~ muszą odejść
  2 miesiące temu ocena: 80%  21
  p. wicestarościna Katarzyna Szymkowiak musi odejść ! a później p. Czechakowa jeżeli nadal nic nie zrobi przy innym wicku!
  ~ Jaśmin
  2 miesiące temu ocena: 80%  20
  Czechakowa powiedziała: "Największą bolączką był na pewno szpital i jego trudna sytuacja finansowa - przyznała" mówi o tych najpoważniejszych sprawach i najważniejszych dla mieszkańców w czasie przeszłym!!! Przecież to wciąż aktualne, i będzie tak źle że Czechakowa z Szymkowiakową nie dadzą rady, te sprawy już ich przerosły a Kaczyński da im figę! Za trzy miesiace max w maju zmiana władzy w powiecie - internauci proszę obstawiać. Ten rok pani Czechakowa to był bardzo zły rok!Może z pani fotela i patrzac przez okna pani domu był bardzo dobry, ale skoro tak pani ocenia to znaczy że nic pani nie rozumie i wciąż daleko jest jesteście z p. Szymkowiakową i Stoleckim i Krawcem etc. daleko daleko od zwykłych ludzi, chociaż pani z pałacu nie pochodzi, więc tym bardziej dziwi pani ocena, baj baj baj
  ~ Wiemy, że to ty Kelnerze Hejterze
  2 miesiące temu ocena: 27%  19
  Mokre sny Kelnera. Kelnerku ładnie to tak? Oficjalnie maślisz, a w necie plujesz?
  ~ dyzma
  2 miesiące temu ocena: 100%  18
  Jaśmin, co ma się wydarzyć za trzy miesiące, że przewidujesz zmiany w zarządzie powiatu?
  ~ Gdzie ten przetarg
  2 miesiące temu ocena: 83%  17
  A gdzie się podziało dofinansowanie na drogę Hilarow Wola i gdzie przetarg który na zebraniu obiecywała Pani Starosta
  ~ nic nie zrobią nawet za darmowe pieniądze
  2 miesiące temu ocena: 50%  16
  Podobno nie chcą tego robić i zwrócą 3.000.000 zł darmowych środków, dlatego nie ogłaszają przetargu.
  ~ Halo taxi
  2 miesiące temu ocena: 64%  15
  Mariusz legalnie wozisz czy nie?
  ~ Kiedy konferencja i sweet focia?
  2 miesiące temu ocena: 77%  14
  Szpital już zbankrutował czy kona w bulach?
  ~ Rozczarowany
  2 miesiące temu ocena: 89%  13
  Powiat nic nie robi poza Jarocinem. Aby o mieście myślą
  ~ Koryto minus
  2 miesiące temu ocena: 85%  12
  Apeluje - nie dawać zaproszeń powiatowi na obchody i jubileusze. Nie będą mieli co robić i się zlikwidują :)
  ~ Pytanie
  2 miesiące temu ocena: 86%  11
  Czy Gazeta robi za pijarowcow powiatu i bierze za to pieniądze? Bo tytuły artykułów o powiecie są lepsze niż w wiadomościach na 1
  ~ Maria
  2 miesiące temu ocena: 81%  10
  Nie dostrzegam żadnej poprawy, zmiany. Zauważyłem tylko mnóstwo wspolnych fotek ns cb. P. Kasia Szymkowiak tez duzo obiecała przed wyborami. Nie spełnia się w tej roli zupełnie. Chyba, że jako statystyka na planie zdjęciowym. Smutne.
  ~ Lista sukcesów
  2 miesiące temu ocena: 94%  9
  No porażające te sukcesy, przypomne że 'poprzednukami' pani Lidki był Teodor Grobelny (PSL) wraz z wicestarostą Drzazgą, którzy nadal tworzą fundamenty obecnej tęczowej koalicji, to oni doprowadzili szpital jak i budzet inwestycyjny powiatu na skraj przepasci. Zdolnych ma pani kolegów, pani Lidko
  ~ Pytanie
  2 miesiące temu ocena: 75%  8
  A co przez rok zrobił Pan Członek Zarządu Stolecki?
  ~ Tylko kawka i jedzenie
  2 miesiące temu ocena: 88%  7
  Chyba nic nie zrobił. Ale za to Pani Starosta i wice nie opuszczają żadnej Akademii ani innego jubileuszu.
  ~ Sylwester
  2 miesiące temu ocena: 92%  6
  A czy zostanie zrealizowany prawie trzykilometrowa droga z Hilarowa do Woli Książęcej ? Czy zostanie przebudowana? Powiat, do którego należy ten odcinek, pozyskał maksymalne dofinansowanie na tę inwestycję. Ale pytanie: Czy te panie to zrealizują??? Czy pieniądze przepadną???
  ~ Nie chcą chyba
  2 miesiące temu ocena: 87%  5
  Pieniądze niby pozyskane, szum narobiony, zebranie w Hilarowie zrobione żeby ludzi napuścić ale przetargu nie potrafią ogłosić. Markowane ruchy i sztuczne uśmiechy - to im wychodzi w tym powiecie
  ~ Budżet autorski na 2020
  2 miesiące temu ocena: 92%  4
  5,8 miliona na „inwestycje” w tym kroplówka dla Szpitala. Ogromny sukces - szok. Aż trzy osoby muszą za to brać po 10 tysięcy na miesiąc?
  ~ Michu
  2 miesiące temu ocena: 84%  3
  Ten rok rządów minął pod znakiem sztucznych uśmiechów
  ~ Klawisz
  2 miesiące temu ocena: 80%  2
  Ooo. Widzę ojca sukcesu na zdjęciu. Niejaki Miroslaw D. Super!!! Niedługo sie widzimy.