ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rozkochiwał w sobie kobiety dla zysku? "Tulipan" z Wielkopolski aresztowany

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    7.05.2019
komentarzy 3 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. KPP w Rawiczu

Wielkopolska. Policja aresztowała mieszkańca Rawicza pod zarzutem popełnienia oszustw. Mężczyzna miał wyszukiwać kobiety na internetowym portalu randkowym, rozkochiwać w sobie, a potem wyłudzać od nich pieniądze. 
 

 

Rawiczanina aresztowano na 3 miesiące. Policja, pod nadzorem prokuratury, prowadzi postępowanie w jego sprawie. - Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia 11 oszustw, jak również bezprawnego wpływu na świadka - informuje Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

 

39-latek wpadł po tym, jak do rawickiej komendy policji zgłosiła się jedna z poszkodowanych kobiet - mieszkanka powiatu rawickiego. - Relacjonowała, że zapoznała się z panem przez internetowy portal randkowy, a później spotykała się z nim już osobiście. Michał R. miał ją uwieść i w efekcie pożyczyła mu pieniądze w kwocie 4 tys. 700 zł, których nie zwrócił - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, rzecznik prasowy rawickiej policji.

Funkcjonariusze ustalili, że oprócz 46-letniej mieszkanki powiatu rawickiego, jest jeszcze 32-latka spod Wrocławia, którą Michał R. miał naciągnąć na niemal 50 tys. zł. Z kolei, 44-letnia mieszkanka powiatu rawickiego przekazała mężczyźnie 1,5 tys. zł, a 39-letnia mieszkanka powiatu głogowskiego miała stracić przez niego 39 tys. zł

 

 

Mechanizm działania był ten sam. 
- Opowiadał kobietom różne wersje, kim jest. Miał być funkcjonariuszem policji, ABW, lekarzem, biznesmenem. Miał różne powody, dla których potrzebował pieniędzy. Zapewniał między innymi, że wkrótce dostanie duży spadek po rodzicach. Każdej pani mniej więcej opowiadał to samo. Z każdą z nich był w związku, miał plany na przyszłość, z niektórymi nawet planował ślub -
relacjonuje ustalenia śledczych funkcjonariuszka.

Dlaczego zafascynowane Michałem R. kobiety jednak zdecydowały się powiadomić organy ścigania?
- Gdy zaczęły się upominać o pieniądze, to po różnych wymówkach, pojawiły się groźby, m.in. pozbawienia życia - przekazuje asp. sztab. Beata Jarczewska.Za oszustwa, mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Szanowni Internauci.

Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.
 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ Xxx
8 miesięcy temu 4
Zarabiam najniższą to dla tego nie chciał się ze mną umówić!
~ As
8 miesięcy temu 3
Szkoda tych kobiet widać że to desperacki. Powinno im to się wydać podejrzane ale widać łapały się ostatniej sesji o jednym oku byle w tym roku.
~ Anna
8 miesięcy temu 2
Jak baby nie maja rozumu todobrze im zrobil
~ Darol
8 miesięcy temu 1
A co człowieka nie rozumnego to można okraść? Złodziej jest złodziejem. Nie ważne jak ukradł pieniądze czy podstępem czy inaczej. Nikt z nas nie chciał by stracić w żaden sposób swoich oszczędności.