ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ruszył proces w sprawie morderstw w Cerekwicy [AKTUALIZACJE]

6 miesięcy temu    12.02.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Eryk J. na ławie oskarżonych Sądu Okręgowego w Kaliszu fot. Elżbieta Rzepczyk/jarocinska.pl

Wielkopolska. Prawie rok temu doszło do jednego z najgłośniejszych zabójstw w kraju. W marcu ubiegłego roku 22-letni Eryk J. wtargnął do domu swojej byłej ciężarnej partnerki. Najpierw zamordował jej rodziców. Usiłował również zabić trzy inne osoby, w tym jeszcze nienarodzonego synka.

 

 Pod koniec ubiegłego roku Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała akt oskarżenia. Śledczy ustalili, że zanim 22-letni Eryk J. z Jarocina wtargnął do domu swojej byłej dziewczyny zakupił kilkanaście noży oraz 2 bagnety, a także kominiarkę z nadrukiem czaszki, które wykorzystał w dniu zdarzenia [ZOBACZ TUTAJ]

 

W nocy 15 marca pojechał z Jarocina do Cerekwicy Starej swoim samochodem. Do domu wszedł niezamkniętym tylnym wejściem. W jednym z pokoi zaatakował śpiącego tam 59-letniego ojca swojej byłej partnerki. Zadał mu kilkanaście uderzeń w okolice głowy, szyi i klatki piersiowej. Mężczyzna zmarł. Hałas obudził dwie kobiety, które zbiegły na dół. W tym czasie napastnik zaczął im zdawać ciosy. Młodsza uciekła na piętro [ZOBACZ TUTAJ]

- Mężczyzna udał się za 59-letnią pokrzywdzoną w okolice schodów prowadzących na piętro budynku, gdzie dogonił ją i zadał jej przy użyciu noża i bagnetu kilka uderzeń skutkujących powstaniem ciężkich obrażeń ciała i w ostatecznym efekcie jej zgonem - opisywał Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

22-latek wszedł na piętro, gdzie nożem zaatakował kolejne dwie osoby. W kierunku próbującego się ukryć mężczyzny rzucił nożem, a kobiecie zadał cios w tułów.

- Napastnik następnie wybił szybę w drzwiach i dostał się do pokoju zajmowanego przez pokrzywdzoną będącą w dziewiątym miesiącu ciąży, zaczął zadawać jej uderzenia posiadanymi nożami, w tym również w okolice brzucha, co skutkowało poważnymi obrażeniami płodu zagrażającym jego życiu lub zdrowiu - dodaje prokurator.

Na miejscu tragedii pojawiły się służby ratunkowe. Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł do szpitala ciężko raną 25-letnią ciężarną kobietę. Dziecko urodziło się w głębokiej zamartwicy przez cesarskie cięcie. Chłopiec miał rany cięte tułowia. Trafił na oddział neonatologiczny ostrowskiego szpitala. Adaś zmarł jednak w październiku [ZOBACZ TUTAJ]

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z PROCESU ZNAJDZIESZ TUTAJ [KLIK]


Prokuratura przedstawiła 22-latkowi łącznie 6 zarzutów. Jest oskarżony o zabicie rodziców swojej byłej dziewczyny w wieku 59 lat i usiłowanie morderstwa trzech kolejnych osób, w tym nienarodzonego dziecka, które wówczas udało się lekarzom uratować.

 

We wtorek 12 lutego przed sądem Okręgowym w Kaliszu ruszy proces 21-latka. Rozprawę zaplanowano na cały dzień. Kolejne terminy wyznaczono na 13 i 14 lutego.

Młodemu mężczyźnie grozi nawet dożywicie.

 

[AKTUALIZACJA 8.50]

W Sądzie Okręgowym w Kaliszu zgromadziło się kilkudziesięciu dziennikarzy i fotoreporterów. Są wśród nich także nasi dziennikarze.

 

Prokurator, który wyszedł do przedstawicieli mediów stwierdził, że jest to pierwsza w historii prokuratury ostrowskiej sprawa z taką motywacją sprawcy, który - jak to określono - "kierował się niechęcią do przyjęcia roli ojca". Przedstawiciel oskarżyciela stwierdził też, że to pierwszy proces z tak dużą liczbą poszkodowanych.

 

Proces ruszył. Będziemy go na bieżąco dla Was relacjonować. 

[09:50]

Eryk J. odmówił składania wyjaśnien przed sądem. Odtwarzany jest eksperyment procesowy, przeprowadzony w trakcie śledztwa. 

 

[10.15]

Odczytany został akt oskarżenia. Prokuratura przedstawiła 22-latkowi łącznie 6 zarzutów. Jest oskarżony o zabicie rodziców swojej byłej dziewczyny w wieku 59 lat i usiłowanie morderstwa trzech kolejnych osób, w tym nienarodzonego dziecka, które wówczas udało się lekarzom uratować.

 

Zeznania składa jedna z poszkodowanych, była partnerka Eryka J. Na czas jej zeznań oskarżony został wyprowadzony z sali.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ natii
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
biedna dziewczyna widać wykończona psychicznie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji