ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Są bardzo młodzi, a ratowanie życia stało się już ich pasją [GALERIA]

› Aktualności 6 miesięcy temu    15.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Młodzież z dwójki uczy się ratownictwa medycznegoMłodzież z dwójki uczy się ratownictwa medycznego fot. Fot. Organizatorzy

To bardzo poważne zajęcie, bo od niego na co dzień zależy ludzkie życie. Ratownicy medyczni często stykają się z tragicznymi sytuacjami i zawsze walczą z czasem. Cel jest jeden – uratować życie i zdrowie. Niewielu nadaje się do tego zawodu. Oni są bardzo młodzi, chcą to robić. Czy dadzą radę przezwyciężyć samych siebie? Sprawdzali to w wyjątkowych warunkach.

 

 

Od niedawana Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie kształci ratowników medycznych. To technikum, które różni się od innych tym, że młodzież ma zajęcia z ratownictwa.

 

 

[konkurs na dyrektora szkoły - zobacz, kto jest zainteresowany - szczegóły TUTAJ]

 

 

A teraz dodatkowo uczniowie II klasy wzięli udział w pierwszej edycji obozu szkoleniowego z ratownictwa medycznego w Tąpadłach u stóp góry Ślęży (województwo dolnośląskie).

 

 

Najważniejszym elementem obozu była wizyta w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu. Młodzież zwiedziła placówkę, gdzie mogła zobaczyć między innymi sale: zabiegów resuscytacyjnych, intensywnej terapii dziecięcej i dla dorosłych, neonatologii I porodową oraz trzy pracownie umiejętności: technicznych, położniczych i pielęgniarskich.

 

 

[trwa akcja pomocy rodzinie z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie, która straciła dach nad głową w pożarze - zobacz, jak się przyłączyć - czytaj TUTAJ]

 

 

Uczniowie „dwójki” zapoznali się z pracą bloku operacyjnego, sali szpitalnego oddziału ratunkowego oraz opieki przedszpitalnej. Poza zwiedzaniem drugoklasiści mieli także możliwość przeprowadzenia niektórych symulacji na specjalistycznych manekinach.

 

 

A ratownicy z centrum - Marcin Matłoka i Adrian Antkowiak każdego dnia obozu prowadzili zajęcia pokazowe z resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób dorosłych i badania urazowego pacjenta - demonstrując w ten sposób w praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy.

 

 

[centrum Jarocina czeka prawdziwa rewolucja - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Po zajęciach młodzież miała czas na odpoczynek, relaks i wycieczki po okolicy różne. A przy okazji na integrację.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!