R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Sala sportowa za medal olimpijski?

› Aktualności ponad rok temu    21.07.2017
Redakcja
komentarzy 14 ocen 12 / 67%
A A A
wizualizacja sali sportowej przy SP 4wizualizacja sali sportowej przy SP 4

Czy złoty medal olimpijski może się przełożyć na ministerialną dotację na budowę sali sportowej? Wszystko wskazuje, że tak.

R E K L A M A

Gmina Rawicz uzyskała 2 mln 160 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4. To już druga dotacja którą udało się pozyskać. W marcu samorząd województwa wielkopolskiego przyznał 3 mln. 999 tys. zł.

Według Bernarda Piskorza, odpowiedzialnego w gminie Rawicz za formułowanie wniosków o dotacje, na pozytywną decyzję Ministerstwa Sportu wpłynął między innymi fakt, że uczniowie gminy Rawicz osiągają znaczne sukcesy w sporcie.

To właśnie w "czwórce" swoje pierwsze sportowe kroki stawiała między innymi Anita Włodarczyk, dwukrotna złota medalistka olimpijska w rzucie młotem.

- Skoro Rawicz słynie z tego, że jest kuźnią takich talentów sportowych, to myślę, że taka rekomendacja miała znaczenie przy ocenie projektu - mówi Bernard Piskorz.

- Ma to być bardzo nowoczesny obiekt z dużą salą gimnastyczną, zapleczem szatniowym, salą konferencyjną, planetarium i klasami dydaktycznymi, z której będą korzystali nie tylko uczniowie czwórki - mówił wiceburmistrz Paweł Szybaj podczas konferencji prasowej.

Szacunkowy koszt budowy sali to 9 mln 600 tys. zł z czego ponad 6 mln. zł będzie pochodzić ze środków zewnętrznych.

- Jeżeli nie będzie problemów na etapie wyłonienia wykonawcy, sala będzie oddana do użytku 1 września 2018 roku -zapewnia wiceburmistrz.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 8 głosów: 12 (67%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A